ע"י המשך אתם מקבלים את מדיניות הפרטיות של אוואז אשר מסבירה כיצד נעשה שימוש במידע שלכם וכיצד הוא מאובטח.
הבנתי
אנו משתמשים בעוגיות בכדי לנתח כיצד מבקרים באתר משתמשים בו וכדי לעזור לנו לספק לכם את החוויה הטובה ביותר באתר. קראו את מדיניות העוגיות שלנו.
OK

הצילו את עמק האלה

אל היועץ המשפטי לממשלה ויינשטיין:

לאור הגילויים האחרונים שהתפרסמו על מיזם פצלי השמן בעמק האלה, אנחנו קוראות וקוראים לך לפתוח בחקירה של הליך אישור הפיילוט שניתן לתאגיד IEI. התחקיר שפורסם בהארץ מצביע על ניגוד עניינים והתנהלות לא תקינה לכאורה בדרגים הבכירים ביותר. בנסיבות אלו, מן הראוי לעצור את הפיילוט לפני שיגרם נזק בלתי הפיך לעמק האלה, עד לחקירה מלאה של הליך קבלת ההחלטות שהוביל לאישור הפרויקט.

הזינו את כתובת הדוא"ל שלכם:
הוסיפו את מספר הטלפון שלכם אם תרצו לשמוע מאיתנו באמצעות הטלפון או באמצעות הודעות טקסט.
Please enable Javascript for best performance of this webpage
ע"י המשך אתם נותנים את הסכמתכם לקבל אימיילים מאוואז. מדיניות הפרטיות שלנו תגן על המידע שלכם ותסביר לכם כיצד נעשה בו שימוש. תוכלו לבטל את הרשמתכם בכל עת.

החותמים האחרונים

צילום: רחל יעקובסון, באדיבות מטה המאבק "בשביל עדולם"

מיזם פצלי שמן של תאגיד ענק עלול לזהם לצמיתות את עמק האלה היפייפה, והזמן לעצור את הפרויקט הולך ואוזל. אבל בזכות גילויים חדשים על ניגוד עניינים ולובי דורסני בתהליך אישור המיזם, יש לנו סיכוי אמיתי להציל את העמק - בתנאי שנפעל עכשיו.

הממשלות הקודמות העניקו לתאגיד IEI רישיון פיילוט להפקת נפט מפצלי שמן בעמק האלה - פרוזדור רציף של טבע יפייפה, חקלאות ואתרי תיירות, שמי התהום בשטחו מספקים 30% מתצרוכת המים של ישראל. לפי תחקיר שפורסם בסוף השבוע האחרון ב"הארץ" ונתמך על-ידי אוואז, הפרויקט אושר למרות שהוא עלול לזהם לצמיתות את מי התהום ואת האוויר - בעקבות לובי דורסני, הונאת הציבור וניגוד עניינים של מקבלי ההחלטות. טביעות האצבעות של נתן אשל בסיפור מעלות שאלות שמובילות לכאורה עד למשרד ראש הממשלה נתניהו.

הגילויים החדשים האלו הם סיבה מספקת לחקירה ציבורית. אם נפעל עכשיו, כשהסיפור עדיין טרי, ונקרא ליועץ המשפטי לממשלה לפתוח בחקירה - יש לנו סיכוי לעצור את הפרויקט לפני שעמק האלה יהרס לצמיתות. חתמו על העצומה מימין כדי להצטרף.
פורסם בתאריך 28 אפריל 2013

ספרו לחבריכם

העתיקו את הקישור: