Kontynuując, akceptujesz naszą Politykę prywatności, która chroni Twoje dane i wyjaśnia, w jaki sposób są wykorzystywane.
Rozumiem
Używamy plików cookie, aby analizować użytkowanie strony i aby Wasze doświadczenie z korzystania z tej strony było jak najlepsze. Dowiedz się więcej o naszej Polityce plików cookie.
OK

Stań murem za obrońcami Amazonii

Choć to brzmi niewiarygodnie, osobą, która może ocalić całą Amazonię przed zagładą, jest młoda matka z ludu Huaorani z Ekwadoru. 

Rząd Ekwadoru zamierza sprzedać miliony hektarów dziewiczych lasów deszczowych pod inwestycje koncernów naftowych. Dlatego Nemonte prowadzi swój lud do stolicy kraju, by walczyć o ziemię swoich przodków.

Wytoczyła rządowi Ekwadoru przełomowy proces, który może zablokować wyprzedaż amazońskiej dżungli, a zarazem ustanowić precedens dla obrońców lasu w całej Amazonii – i wygrywa!

Sąd właśnie wydał pierwszy wyrok i przyznał rację ludowi Huaorani. Ale to zwycięstwo może zostać pogrzebane w apelacji, dlatego teraz Nemonte prosi nas o pilną pomoc.

Jej małe plemię nie dysponuje niemal żadnym budżetem – ale jeśli wszyscy dorzucimy teraz kilka złotych, nasz globalny ruch da jej paliwo do dalszej walki. Za pieniądze, które zbierzemy, będzie mogła zatrudnić prawników, sprowadzić ludzi ze swojego plemienia na rozprawy i wspomóc walkę innych rdzennych plemion o zachowanie swojej ziemi – w Ekwadorze i w całej Amazonii.

Już za kilka dni może się rozpocząć proces apelacyjny. Tylko nasz ruch jest w stanie szybko zebrać kwotę, która pozwoli Nemonte wygrać tę sprawę. Przekaż tyle, ile możesz. Stańmy murem za Nemonte i ocalmy Amazonię, póki nie jest za późno.
Opublikowane: 26 kwietnia 2019