Kontynuując, akceptujesz naszą Politykę prywatności, która chroni Twoje dane i wyjaśnia, w jaki sposób są wykorzystywane.
Rozumiem
Używamy plików cookie, aby analizować użytkowanie strony i aby Wasze doświadczenie z korzystania z tej strony było jak najlepsze. Dowiedz się więcej o naszej Polityce plików cookie.
OK

Znieśmy prawo, które zabija pszczoły -- mamy kilka godzin!

Do Vytenisa Andriukaitisa, komisarza ds. zdrowia i bezpieczeństwa żywności UE, Komisji Europejskiej oraz Parlamentu Europejskiego:

Pilnie wzywamy Was do ochrony pszczół poprzez walkę z nadużywanymi „kryzysowymi zezwoleniami” na stosowanie neonikotynoidów. Kraje członkowskie wydają je bez odpowiedniej dokumentacji kryzysowych ataków insektów. Wzywamy Was do wprowadzenia ostrzejszych przepisów oraz zapewnienia, że biznes chemiczny, który czerpie zyski z takich zezwoleń, nie uczestniczy w procesie decyzyjnym.

Jesteś już w Avaaz? Wpisz swój adres e-mail i kliknij przycisk „Podpisz”.
Pierwsza wizyta? Wypełnij poniższy formularz.
Kontynuując, wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-maili od Avaaz. Nasza Polityka prywatności chroni Twoje dane i wyjaśnia, w jaki sposób są wykorzystywane. W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji.

Opublikowane: 17 lipca 2018
Niedawno wywalczyliśmy wielkie zwycięstwo dla europejskich pszczół. Ale 13 krajów UE podważa je, zezwalając na użycie trujących pestycydów – mimo zakazu!

Komisja Europejska może położyć temu kres i utrzymać w mocy z trudem wywalczony zakaz. Ale media właściwie o tym nie piszą. Dopóki nie nagłośnimy tego skandalu, tym trzynastu kombinatorom się upiecze.

Za 24 godziny Komisja będzie rozmawiać o pszczołach z przedstawicielami państw członkowskich. Pokażmy im, że obywatele i obywatelki stoją na straży skutecznego zakazu. Nasze głosy dostarczymy mediom oraz komisarzowi ds. zdrowia, który lubi siebie nazywać obrońcą pszczół. Podpisz teraz i udostępnij wszędzie.

Powiadom znajomych

Udostępnij link tej kampanii na Twitterze, Skypie lub Facebooku: