Kontynuując, akceptujesz naszą Politykę prywatności, która chroni Twoje dane i wyjaśnia, w jaki sposób są wykorzystywane.
Rozumiem
Używamy plików cookie, aby analizować użytkowanie strony i aby Wasze doświadczenie z korzystania z tej strony było jak najlepsze. Dowiedz się więcej o naszej Polityce plików cookie.
OK
Uwolnijmy Ahed Tamimi

Podpisz list do światowych przywódców:

Domagamy się uwolnienia Ahed oraz wszystkich palestyńskich dzieci niesprawiedliwie przetrzymywanych w izraelskich więzieniach wojskowych.

Społeczność międzynarodowa musi zakończyć to maltretowanie. Mamy tego dość.


Do Ahed i wszystkich dzieci w izraelskich więzieniach wojskowych: Jesteśmy z wami i nie poddamy się, dopóki nie będziecie wolne. Nie jesteście same.

E-mail:
Przepraszamy, petycja Avaaz wymaga urochomienia javascript w twojej przeglądarce. Please turn on javascript and try again. (Here are some instructions on how to turn on javascript)< BR>
Kontynuując, wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-maili od Avaaz. Nasza Polityka prywatności chroni Twoje dane i wyjaśnia, w jaki sposób są wykorzystywane. W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji.

Ostatnio podpisali

Podpisz list do światowych przywódców:
"Domagamy się uwolnienia Ahed oraz wszystkich palestyńskich dzieci niesprawiedliwie przetrzymywanych w izraelskich więzieniach wojskowych.

Społeczność międzynarodowa musi zakończyć to maltretowanie. Mamy tego dość.


Do Ahed i wszystkich dzieci w izraelskich więzieniach wojskowych: Jesteśmy z wami i nie poddamy się, dopóki nie będziecie wolne. Nie jesteście same."
Dowiedz się więcej:

Kilka tygodni temu żołnierze wpadli do naszego domu w środku nocy i zaciągnęli moją 16-letnią córkę do zimnej, więziennej celi.

Nazywam się Basem Al-Tamimi i całe życie poświęciłem walce o prawa obywatelskie. Właśnie dlatego armia przetrzymuje moją córkę – żeby mnie złamać. Ale od 8 lat jestem członkiem społeczności Avaaz i nie raz widziałem siłę naszego sprzeciwu wobec niesprawiedliwości.

Moja córeczka zostanie przesłuchana 6 lutego. Ale w izraelskim sądzie wojskowym 99% spraw przeciw Palestyńczykom, nawet jeśli są dziećmi, kończy się wyrokiem. Proszę, dołącz do mojego apelu – dostarczymy go prosto do rąk przywódców na całym świecie.

Kiedy zobaczyłem ją w sądzie bladą, skutą kajdankami i trzęsącą się z bólu, łzy napłynęły mi do oczu. Ale nie mogłem płakać, musiałem pozostać silny. Dla niej.

Sędzia odmówił zwolnienia jej za kaucją, a teraz moja córeczka może spędzić miesiące, a nawet lata za kratkami w oczekiwaniu na sprawiedliwy proces. 
Nie ma powodu, by była przetrzymywana. Zabrali ją dlatego, że spoliczkowała uzbrojonego po zęby oficera po tym, jak jego żołnierze postrzelili jej małego kuzyna w twarz, zgniatając mu czaszkę. Ale zamiast zająć się sprawą strzelania do nieletnich, sąd stawia mojej córce 12 zarzutów. 

Od 2000 roku aresztowano ponad 12 tysięcy palestyńskich dzieci! Nieważne po której jesteś stronie tego konfliktu, wszyscy się zgodzimy, że żadne dziecko nie powinno być wsadzane do wojskowego więzienia bez sprawiedliwego procesu, narażone na maltretowanie i wykorzystywanie.

Osobiście apelowałem do dyplomatów, ale mój jeden głos to za mało. Dlatego proszę was: pomóżcie mi. Wojskowi sędziowie nie chcą być na świeczniku, a izraelscy politycy nie będą zadowoleni, gdy wybuchnie globalny skandal. Dołącz teraz, mamy tylko kilka dni.


Siła tego ruchu i pasja, z jaką walczy o wolność, sprawiedliwość oraz lepszy świat dla przyszłych pokoleń, jest dla mnie inspiracją. Dlatego zwracam się do Was. Wiem, że jeśli ktokolwiek może uwolnić moją córkę i wszystkie inne dzieci, to będzie to społeczność Avaaz.

-- Basem Al-Tamimi wraz z zespołem Avaaz

PS. Zespół Avaaz opracował raport, w którym znajdziesz więcej informacji o tym, jak traktuje się palestyńskie dzieci w izraelskich więzieniach.

Powiadom znajomych

Udostępnij link tej kampanii na Twitterze, Skypie lub Facebooku: