Kontynuując, akceptujesz naszą Politykę prywatności, która chroni Twoje dane i wyjaśnia, w jaki sposób są wykorzystywane.
Rozumiem
Używamy plików cookie, aby analizować użytkowanie strony i aby Wasze doświadczenie z korzystania z tej strony było jak najlepsze. Dowiedz się więcej o naszej Polityce plików cookie.
OK

Stop plastikowej pladze

Chyba wszyscy widzieliśmy te przygnębiające obrazy: brzuchy wielorybów wypełnione plastikowymi butelkami i foliówkami; ciągnące się kilometrami wyspy śmieci; żółwie, które toną zaplątane w żyłki i siatki.

To kryzys na skalę globalną. Jeśli nic nie zrobimy, do 2050 roku w morzach będzie więcej plastiku niż ryb.

Ale najnowsze badanie pokazuje, że 90% tego plastiku wypływa z zaledwie 10 rzek Afryki i Azji. Oczyszczenie tych rzek to droga do ocalenia naszych oceanów!

Zamiast czekać, aż ktoś zrobi to za nas, opracowaliśmy wraz z ekspertami plan działania. Jeśli 50 tysięcy z nas przekaże jeszcze dziś niewielką darowiznę, oto co zrobimy:
  • Wyślemy ekspertów od plastiku do miast nad tymi rzekami, by przygotowali plany oczyszczania.
  • Uruchomimy wielkie kampanie w terenie – tam gdzie śmieci trafiają do rzek.
  • Będziemy naciskać na bogatsze kraje, by przekazały na „plan 10 rzek” odpowiednie fundusze.
Zdaniem ekspertów ONZ nasz ruch, jak żaden inny, jest w stanie wcielić w życie ten niesamowity plan. Dorzuć teraz, ile możesz. Razem powstrzymajmy plagę plastiku, która zabija naszą planetę.