Kontynuując, akceptujesz naszą Politykę prywatności, która chroni Twoje dane i wyjaśnia, w jaki sposób są wykorzystywane.
Rozumiem
Używamy plików cookie, aby analizować użytkowanie strony i aby Wasze doświadczenie z korzystania z tej strony było jak najlepsze. Dowiedz się więcej o naszej Polityce plików cookie.
OK

Bezpieczna przystań dla najmłodszych uchodźców

Co najmniej 25 tysięcy dzieci błąka się po Europie w poszukiwaniu schronienia. Zdążyły uciec przed niewyobrażalną przemocą, a teraz, osierocone, potrzebują swojego miejsca na ziemi. Ale władze, zamiast udzielić im potrzebnej pomocy, zostawiają je na pastwę przemytników.

Co najgorsze – choć wiele z tych dzieci ma bliskich w krajach Europy, nie może z nimi być.

Na szczęście w tym tygodniu wreszcie coś się zmieniło! Działacze wspierający uchodźców wygrali rozprawę przed brytyjskim sądem. Wyrok oznacza, że Wielka Brytania będzie musiała przyjmować wnioski o azyl od małoletnich szukających schronienia i pozbawionych opieki.

Avaaz podjął współpracę z tymi działaczami. Planujemy powołać się na sądowy precedens i ruszyć z kampanią. Chcemy zidentyfikować dzieci przebywające na terenie UE, zapewnić im pilnie potrzebną pomoc prawną, doradztwo oraz schronienie. Ale jeśli kampania nie otrzyma natychmiastowego finansowania, to przemytnicy mogą nadal decydować o ich przyszłości.

Jeśli chociaż część z nas dorzuci kilka złotych, nie tylko pomożemy w ocaleniu tych najbardziej bezbronnych ofiar przed kolejną traumą, ale też dołączymy do walki z handlem dziećmi.

W lepszym, bardziej cywilizowanym świecie żadne dziecko nie musiałoby tak cierpieć. Dołóżmy dziś swoją cegiełkę do budowy takiego świata. Wesprzyj kampanię, a natychmiast zaczniemy działać, by zapobiec kolejnym tragediom.