Kontynuując, akceptujesz naszą Politykę prywatności, która chroni Twoje dane i wyjaśnia, w jaki sposób są wykorzystywane.
Rozumiem
Używamy plików cookie, aby analizować użytkowanie strony i aby Wasze doświadczenie z korzystania z tej strony było jak najlepsze. Dowiedz się więcej o naszej Polityce plików cookie.
OK

Uratuj Arktykę - powstrzymaj Shell

Podaj swój numer telefonu, jeśli chcesz kontaktować się z nami przez telefon lub sms
Stwórz swoją własną wiadomość. Możesz również skorzystać ze wskazówek po lewej stronie.
Kontynuując, wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-maili od Avaaz. Nasza Polityka prywatności chroni Twoje dane i wyjaśnia, w jaki sposób są wykorzystywane. W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji.

Ostatnio podpisali

Skorzystaj ze wskazówek poniżej by napisać swoją własną wiadomość -- twoje słowa trafią prosto do Lisy Jackson. Pamiętaj by formuować swoje myśli w sposób uprzejmy i pełen szacunku.

  • Nie spełniając wymogów nałożonych na jego statki, Shell naruszył warunki zgody na rozpoczęcie wierceń na terenach Arktyki.
  • To nadużycie oznacza, że koncernowi powinno się natychmiast odebrać pozwolenie na odwierty.
  • Jako obywatel zmartwiony ewentualnym zniszczeniem terenów arktycznych oraz zagrożeniami zmian klimatycznych, apeluję do Ciebie o natychmiastowe wycofanie pozwolenia dla Shell na wiercenie w Arktyce.
  • To jeden z niewielu dziewiczych i nienaruszonych przez przemysł krajobrazów na naszej planecie. To nasz globalny skarb, który powinniśmy chronić dla przyszłych pokoleń, a nie oddawać go w ręce wielkich potentatów paliwowych, by kosztem naszego środowiska zwiększali swe dochody.
  • Ludzie na całym świecie kierują obecnie wzrok w stronę USA, mając nadzieję, że władze tego kraju powstrzymają odwierty w Arktyce. Jeśli odwołasz pozwolenie na wiercenie, społeczność na całym świecie zrozumie, że ochrona środowiska leży na sercu amerykańskich władz. Jeśli jednak tego nie zrobisz będzie to jasny przekaz- USA stawia zyski z zanieczyszczeń ponad ludzi i planetę.
Jeden z najpotężniejszych paliwowych gigantów na świecie przygotowuje się właśnie do rozpoczęcia odwiertów w poszukiwaniu ropy w rejonie Arktyki- miejscu zamieszkania wielorybów i niedźwiedzi polarnych. Tylko Amerykańska Agencja Ochrony Środowiska może powstrzymać katastrofalne w skutkach plany eksploatacji, ale to od nas zależy czy podejmie w tej sprawie jakiekolwiek działania. Administrator Agencji Lisa Jackson, może w każdej chwili zawiesić zezwolenie na wiercenia na terenach Arktyki przyznane wcześniej koncernowi Shell, ponieważ firma ta łamie ustalenia umowy nie spełniając wymogów nałożonych na jej statki. Ekolodzy biją na alarm, ale jeśli wspólnie nie sprzeciwimy się tym nadużyciom, Shell rozpocznie eksploatację ropy za kilka dni.

Lisa Jackson sprzeciwiała się już wcześniej przedstawicielom przemysłu energetycznego, ale Shell jest Goliatem w swojej branży i w tym przypadku szef Agencji Ochrony Środowiska może potrzebować wsparcia. Nie zostało nam już zbyt wiele czasu -- ochrońmy ten przepiękny teren przed przemysłową katastrofą.
Opublikowane: 26 lipca 2012

Powiadom znajomych

Udostępnij link tej kampanii na Twitterze, Skypie lub Facebooku: