Продолжая пользоваться сайтом, Вы принимаете Политику конфиденциальности Авааз, в которой разъясняется, как могут быть использованы Ваши данные и как обеспечивается их защита.
Понятно
Мы используем cookies, чтобы лучше понимать, как люди пользуются нашим сайтом. Это помогает нам обеспечивать наилучший пользовательский опыт для вас. Вы можете ознакомиться с нашей политикой Cookies.
ОК
Президенту України,Голові Верховного Суду України,Головам апеляційних судів: Забезпечення  дотримання рівноправ'я сторін у кримінальному провадженні

Президенту України,Голові Верховного Суду України,Головам апеляційних судів: Забезпечення дотримання рівноправ'я сторін у кримінальному провадженні

562 подписали петицию. Давайте соберем  750
562 Сторонники

Закрыть

Подписать

,
Принимая участие в кампании, Вы соглашаетесь получать электронные письма от Авааз. Ваши данные находятся под защитой нашей Политики конфиденциальности, в которой объясняется, как мы можем их использовать. Вы сможете отписаться от рассылки в любое время.
Эта петиция была создана пользователем Igor C., чье мнение может не совпадать с мнением сообщества Авааз.
Igor C.
создал эту петицию с обращением к
Президенту України,Голові Верховного Суду України,Головам апеляційних судів
Колективне звернення

Ми, що нижче підписалися, публічно заявляємо про свою громадянську позицію, яка спрямована на захист прав та законних інтересів громадян України.

19 грудня 2013 року адвокати України вперше
зібрались біля пам'ятника Пилипу Орлику у м. Києві в підтримку “Революцію гідності”, однією з вимог якої було забезпечення права на справедливий суд.
Однак, з того часу стан правосуддя в Україні погіршився настільки, що до адвокатів та громадян застосовується фізична сила безпосередньо в залі судового засідання.
Такі випадки є непоодинокими.
Сьогодні професійні права адвокатів зведено нанівець, та ми змушені констатувати про порушення права на професію. Так, ігнорування закону судами та органами досудового розслідування набули системного характеру. В повному занепаді перебуває кримінальне судочинство. В ухвалах та вироках судів висвітлюється виключно позиція обвинувачення, а позиція захисту ігнорується цілковито і відображається лише фразою: “Заслухавши думку захисту”. Судові рішення, у яких відсутній гарантований принцип рівності учасників процесу, підтримуються судами вищих інстанцій. Не у тому справа, що поганий закон, а у тому, що діяльність правоохоронних органів не спрямована на його дотримання.

Професія адвоката втрачає будь-який сенс і, як наслідок, цинічно порушуються права людини. Фактично, людина вважається винною з моменту пред'явлення підозри. Більше того, зростає тенденція визнання особи злочинцем лише на підставі публічної заяви високопосадовців. Для чого тоді існує слідча і судова процедура?
Не дивлячись на те, що адвокати та керівні органи адвокатського самоврядування постійно скаржаться на дії окремих суддів та ведеться відкритий діалог щодо
забезпечення реальної рівності та законності, стан роботи системи правосуддя не покращився. Мова не йде про усіх суддів, але останні події щодо погроз та нападів на адвокатів, які здійснюють свою професійну діяльність, винесення невмотивованих рішень, притаманна багатьом служителям закону. Неможливість реалізувати професійні права в межах, наданих законом, знищує роль і сутність
адвокатури у держава.

За відсутності політичної волі у державі щодо забезпечення професійних прав, та, як наслідок, гарантій захисту прав та свобод громадян, адвокати будуть змушені провести Всеукраїнський страйк з метою
привернення уваги влади та спільноти на існуючі проблеми з незалежною професією. Адвокати усвідомлюють, що страйк може вплинути на терміни розгляду частини судових справ. Однак, така крайня мір, в першу чергу, пов’язана з формалізацією ролі адвоката у процесі, що тягне за собою негативний вплив на авторитет України, як правової держави, яка прагне приєднання до Європейської спільноти.

Адвокати не можуть залишатись осторонь вказаних проблем, оскільки захист прав окремих громадян є професійним покликанням і обов'язком, закріпленим
Конституцією України.

Окремим доказом необхідності проведення термінових заходів щодо забезпечення права на справедливий і неупереджений суд є масові звернення громадян України до Європейського суду з прав людини та винесення рішень проти України, в яких звернуто увагу на систематичні порушення прав і основоположних свобод наших громадян.

Враховуючи вищевикладене, вимагаємо:
1) Реалізувати Президентські конституційні гарантії щодо забезпечення реалізації права на справедливий суд.
2) Взяти на особистий контроль Президента України розслідування кримінальних проваджень щодо
перешкоджання адвокату у здійсненні ним своїх професійних обов’язків.
3) Зобов'язати голів судів усіх ланок та інстанцій провести заходи, направлені на забезпечення рівності прав учасників процесс.
4) Зобов'язати Голову Верховного Суду України публічно звітувати про стан забезпечення прав учасників процесу у режимі он-лайн дискусії з представниками громадськості та адвокатської спільноти. Особливу увагу приділити питанням, пов'язаним з обранням запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

У разі невиконання вказаних вимог в найкоротший термін адвокати попереджають про можливість Всеукраїнського страйку у грудні 2015 року.