עדכן את  ׳הגדרות העוגיות׳ שלך כדי לאפשר את התכונה הזו.

לחץ   על ׳ אפשר הכל׳ או פשוט הפעל ׳ עוגיות ממוקדות מטרה׳
ע"י המשך אתם מקבלים את מדיניות הפרטיות של אוואז אשר מסבירה כיצד נעשה שימוש במידע שלכם וכיצד הוא מאובטח.
הבנתי
אנו משתמשים בעוגיות בכדי לנתח כיצד מבקרים באתר משתמשים בו וכדי לעזור לנו לספק לכם את החוויה הטובה ביותר באתר. קראו את מדיניות העוגיות שלנו .
OK

לעזרה

בחירת נמענ/ת לעצומה

הפנו את העצומה שלכם לאדם הנכון

הנמענת או הנמען הם מי שאתם קוראים לו לפעול באופן פומבי וישיר. בחירת הנמען/ת הנכון עשויה לקבוע אם העצומה תצליח, או שאף אחד לא ישים אליה לב . אבל הרבה פעמים קשה להחליט מי האדם המתאים. הנה כמה דברים שכדאי לשקול כשבוחרים נמענ/ת:

אודות הנמען/ת:

  • חשוב שהנמען/ת שבחרתם יהיה האדם שבכוחו לקבל את ההחלטה שבה אתם מעוניינים . אם הנמען יזקוק לאישור של מישהו שנמצא מעליו, שיקלו לפנות ישירות לאותו ממונה. סביר שהאחראי על הרכש בחברת רהיטים זקוק לאישור מהמנהלת שלו כדי לעבור לרכישת עץ שלא מגיע מיערות הגשם. כשאתם מתלבטים בין שני נמענים, בדרך-כלל עדיף לבחור בזה שיש לו יותר סמכות.
  • הנמען/ת צריכ/ה להיות אדם מסוים , ולא קבוצה או גוף. אתם רוצים לפנות ליו״ר ועדה בכנסת ולא ל׳כנסת׳ באופן כללי. לראש העיר, ולא לעיר כולה. למנכ״ל, ולא לחברה. זה בסדר גמור לפנות לכמה יחידים, כמו למשל לשניים מחברי מועצת העיר שמתלבטים לגבי ההצבעה שלהם.
  • הנמענים הם בני-אדם . יש להם רגשות, שאיפות מקצועיות, חברים, משפחה, וכל מה שחשוב לאנשים אחרים. חשבו איך הדברים האלו עשויים להשפיע על החלטה שלהם בנושא שלכם, ומה חשוב להם. אם הנמענת שלכם מתכננת לפרוש בשנה הבאה, לא אכפת לה אם היא תבחר מחדש, אבל יכול להיות שהיא דואגת למורשת שתשאיר אחריה.

שאלות שצריך לקחת בחשבון:


למי נתונה הסמכות לקבל את ההחלטה הדרושה כדי להיענות לדרישת העצומה?
  • הנמען/ת צריכ/ה תמיד להיות מי שבכוחו או בכוחה למלא את הבקשה שלכם.
  • הנמענת/ת צריכ/ה להתאים לפתרון הספציפי שבחרתם לדרוש.

האם האדם הזה יגיב לדרישה שלכם?
האנשים החזקים ביותר הם בדרך-כלל אלו שהכי קשה להגיע אליהם.
  • בחברה או בתאגיד : הנמען הנכון הוא כנראה המנכ״ל/ית, אבל היא או הוא בדרך כלל מאוד עסוקים. לכן, לצד זה שהנמען צריך להיות זה שיכול לקבל את ההחלטה, חשוב שתהיו בקשר עם גורמים נוספים בחברה, כמו אנשי צוות יחסי הציבור, כדי להבטיח שתפסתם את תשומת ליבו של מישהו שיכול להגיע אל מקבל/ת ההחלטות.
  • בממשלה : לראש הממשלה יש בדרך-כלל הרבה כוח, אבל הוא לא מעורב בכל ההחלטות במדינה. האם הנושא שלכם גדול מספיק כדי לעלות על שולחן ראש הממשלה? אולי אחד מהשרים עשוי להתאים יותר.