עדכן את  ׳הגדרות העוגיות׳ שלך כדי לאפשר את התכונה הזו.

לחץ   על ׳ אפשר הכל׳ או פשוט הפעל ׳ עוגיות ממוקדות מטרה׳
ע"י המשך אתם מקבלים את מדיניות הפרטיות של אוואז אשר מסבירה כיצד נעשה שימוש במידע שלכם וכיצד הוא מאובטח.
הבנתי
אנו משתמשים בעוגיות בכדי לנתח כיצד מבקרים באתר משתמשים בו וכדי לעזור לנו לספק לכם את החוויה הטובה ביותר באתר. קראו את מדיניות העוגיות שלנו .
OK

לעזרה

הגדרת יעד העצומה

הצגת הדרישה הנכונה היא חצי הדרך לניצחון

הביטוי ״הזהרו ממה שאתם מבקשים״ נכון גם לגבי עצומות.  הדרישה שתציגו בעצומה שלכם היא המפתח לניצחון -- הדרישה הנכונה מגדירה מהו ניצחון, בעוד שדרישה לא נכונה עלולה להפוך את הנצחון לבלתי אפשרי. הנה כמה עצות פשוטות שיעזרו לכם לבחור את הדרישות הנכונות עבור העצומה שלכם.

בחרו פתרון

לעיתים קרובות יש הרבה דרכים לפתור את אותה בעיה. למשל, תוכלו להילחם בהשפעה של תאגיד על פוליטיקאי באמצעות אישור חקיקה שמגבילה את התרומות למועמדים, לגרום למועמדים לדחות תרומות מסוימות מיוזמתם, או באמצעות פניה לתאגידים שיפסיקו לתרום. ודאו שאתם שוקלים פתרונות שונים לבעיה שברצונכם לפתור, ובחרו את הטוב ביותר - בדרך-כלל זה הפתרון שיוביל אתכם לניצחון עם כמה שפחות מאמץ.

תהיו ספציפיים

יעד טוב הוא ברור, מדיד וקונקרטי. אם לא תסבירו באופן מפורש מה אתם בדיוק רוצים, לנמען/ת שלכם יהיה קל יותר להעמיד פנים שהוא נענה לדרישתכם, מבלי לעשות זאת בפועל. זה גם יקשה עליכם לזהות אם ניצחתם או לא. אם תבקשו להגדיל את הכנסת המינימום מבלי להגדיר מה הוא הסכום הנחוץ, לא תדעו אם העלייה של 10% שאושרה היא הישג מספק.

הגדירו יעד בר-השגה

הדרישה שלכם צריכה להיות משהו שיכול לקרות בפעול, ושנמצא בתחום האחריות של הנמען/ת שבחרתם. ראשת העיר שלכם לא יכולה לשנות חוק של הכנסת, אבל יכול להיות שיש לה השפעה על האכיפה שלו.

הכירו את העובדות

לא כל הפרטים צריכים להופיע בנוסח העצומה, אבל חשוב להכיר היטב את הנושא. למשל, אתם עלולים לבזבז זמן בדרישה למשהו שכבר קיים, אבל לא מיושם או נאכף. האם במקומות אחרים מתקיים אותו מצב? למה הנמען/ת שלכם לא טיפלה בנושא לפני שביקשתם? איך אתם מצפים שהנמען יגיב לעצומה?