עדכן את  ׳הגדרות העוגיות׳ שלך כדי לאפשר את התכונה הזו.

לחץ   על ׳ אפשר הכל׳ או פשוט הפעל ׳ עוגיות ממוקדות מטרה׳
ע"י המשך אתם מקבלים את מדיניות הפרטיות של אוואז אשר מסבירה כיצד נעשה שימוש במידע שלכם וכיצד הוא מאובטח.
הבנתי
אנו משתמשים בעוגיות בכדי לנתח כיצד מבקרים באתר משתמשים בו וכדי לעזור לנו לספק לכם את החוויה הטובה ביותר באתר. קראו את מדיניות העוגיות שלנו .
OK
אפשרו גישה הומניטארית מיידית ומלאה והפסקת רעב בטיגריי המושפעת ממלחמה

אפשרו גישה הומניטארית מיידית ומלאה והפסקת רעב בטיגריי המושפעת ממלחמה

1 כבר חתמו. בואו נגיע ל-
50 תומכים

סגירה

השלימו את חתימתכם

,
ארגון Avaaz יגן על פרטיותך ויעדכן אותך בנושא ובקמפיינים דומים לזה.
העצומה הזו נפתחה על-ידי UrgentAppealTigray E. ואינה מייצגת בהכרח את העמדות של קהילת אוואז.
UrgentAppealTigray E.
התחיל/ה את העצומה הזו אל
The Ethiopian authorities including the Ministry of Peace and the Prime Minister’s Office

משבר הומניטרי עצום התרחש בטיגראי (צפון אתיופיה), שם נמשכה מלחמת אזרחים מאז ה -4 בנובמבר 2020. המצב לא רק דרמטי עבור האוכלוסייה המקומית. הסכסוך גורם לתופעות נוק-און לא רצויות בתוך אתיופיה וגם הרבה מעבר לקרן אפריקה. דיווחים עקביים על אלימות ממוקדת אתנית, הריגה, ביזה מאסיבית, אלימות מינית, שיבה כוחנית של פליטים ופשעי מלחמה אחרים עלו אל פני השטח. יתר על כן, ישנן עדויות רבות לנוכחותם של חיילים אריתראים בטיגראיי. יותר משני מיליון אנשים נעקרו ממקומם. ב- 19 בינואר 2021 העריך מטה האומות המאוחדות לתיאום עניינים הומניטריים (OCHA) כי 4 מיליון איש זקוקים לסיוע במזון, כלומר כשני שלישים מאוכלוסיית טיגריי. המצב מדאיג במיוחד עבור מיליוני ילדים, קורבנות חפים מפשע ממשבר אכזרי זה. יוניצף מעריך שלמרות הסכם הגישה לסיוע הומניטרי לאזור, כ -2.3 מיליון ילדים מנותקים מסיוע על רקע האלימות.

בעוד שאנשים זקוקים לעזרה קשה, הגישה לאזור נותרה מוגבלת מאד, דבר שאינו מאפשר לספק תמיכה לכל האנשים הנזקקים. ככל שהגישה מתעכבת יותר, המצב מחמיר יותר היות ואספקת המזון, כולל מזון טיפולי מוכן לשימוש לטיפול בתת-תזונה של ילדים, תרופות, מים, דלק וציוד בסיסי אחר נמוכים באופן נואש.

זהו האינטרס החשוב ביותר של אתיופיה והאזור הנרחב של הורן להקל על גישה הומניטרית בלתי מוגבלת, כפי שסוכם עם UNHCR ב- 2 בדצמבר 2020, אך לא בוצע בפועל.

אנו קוראים גם לשלטונות אתיופיה לדאוג שכל הצדדים הנוגעים בדבר יאפשרו תנועה חופשית של אזרחים המעוניינים לחפש ביטחון במקום אחר. זה כולל אלה שמבקשים לחצות את הגבול ולבקש הגנה בינלאומית. יש להחזיר הטלקומוניקציה ולאפשר גישה על ידי כלי תקשורת בינלאומיים וצופים עצמאיים.

עצומה זו באה לתמוך בפנייה בינלאומית שהשיקו מדענים: "טיגריי (אתיופיה) - בהיעדר דיפלומטיה והצלה בינלאומית, לקראת חזרה על הרעב הגדול בשנים 1984-1985" (https://forms.gle/NLXtbGxjPkbXujt49 ).

קריאה זו תישלח לרשויות האתיופיות הרלוונטיות, כולל משרד השלום ומשרד ראש הממשלה.

ניתן להגיע ליוזמים בכתובת urgentappealtigray@gmail.com.

פורסם (מְעוּדכָּן )