Aby korzystać z tej funkcji, zmień ustawienia plików cookie .
Kliknij opcję „Zezwalaj Na Wszystkie” albo włącz akceptowanie „Reklamowe Pliki Cookies” .
Kontynuując, akceptujesz naszą Politykę prywatności , która chroni Twoje dane i wyjaśnia, w jaki sposób są wykorzystywane.
Rozumiem
Petycja została zamknięta
Petycja wiernych archidiecezji gdańskiej o ustąpienie arcybiskupa Sławoja Leszka Głodzia

Petycja wiernych archidiecezji gdańskiej o ustąpienie arcybiskupa Sławoja Leszka Głodzia

Petycja została zamknięta
50 podpisało

Anna K.
kieruje swoją petycję do:
Metropolita gdański arcybiskup Sławoj Leszek Głódź
Księże Arcybiskupie!

Z uwagi na informacje o postawie niegodnej zajmowanego stanowiska, pozostawanie na nim przez Księdza Arcybiskupa powoduje zgorszenie.

Złożone w ostatnich dniach oświadczenie niestety nie rozwiewa naszego przeświadczenia. Jest ono pełne ogólnych zapewnień o zatroskaniu i wdrażaniu procedur, brak w nim jednak wskazania na konkretne działania.

Doceniamy, że – po kilku dniach, pod naciskiem opinii publicznej i krytyki Prymasa – przeprosił Ksiądz Arcybiskup za swoją ostatnią wypowiedź dotyczącą filmu „Tylko nie mów nikomu”. To dobry krok w kierunku wyjścia z tej sytuacji z twarzą. Kolejnym krokiem powinno być jednak odejście z urzędu na własną prośbę.

Powiedział Ksiądz Arcybiskup dziennikarce, że nie jest naiwny. Otóż my jesteśmy naiwni. Jesteśmy, bo wciąż wierzymy, że nasz Kościół da się naprawić. Proszę nam tej wiary nie odbierać. Proszę ustąpić.

Pojawiły się petycje kierowane do osób mogących Księdza Arcybiskupa zdymisjonować. My kierujemy ją bezpośrednio do Księdza Arcybiskupa, powodowani wspomnianą wyżej naiwnością oraz ewangeliczną zasadą, by w pierwej kolejności zwrócić uwagę bezpośrednio swemu bratu.

Wierni Archidiecezji gdańskiej.
Opublikowane (Aktualizacja )