Aby korzystać z tej funkcji, zmień ustawienia plików cookie .
Kliknij opcję „Zezwalaj Na Wszystkie” albo włącz akceptowanie „Reklamowe Pliki Cookies” .
Kontynuując, akceptujesz naszą Politykę prywatności , która chroni Twoje dane i wyjaśnia, w jaki sposób są wykorzystywane.
Rozumiem
Sejm RP: Władza pragnie prześwietlić nasze życie i nasze komputery.

Sejm RP: Władza pragnie prześwietlić nasze życie i nasze komputery.

1 podpisało. Niech będzie nas
50 podpisało

Zamknij

Potwierdź swój podpis

,
Kontynuując, wyrażasz zgodę na otrzymywanie wiadomości e-mail od Avaaz. Nasza Polityka prywatności chroni Twoje dane i wyjaśnia, w jaki sposób możemy ich używać. W każdej chwili możesz anulować subskrypcję. Jeśli mieszkasz w USA i nie masz ukończonych 13 lat lub mieszkasz w innym kraju i nie masz ukończonych 16 lat, uzyskaj najpierw zgodę rodzica lub opiekuna, zanim przejdziesz dalej.
Tę petycję utworzył/a Agata C.. Petycja nie musi odzwierciedlać poglądów społeczności Avaaz.
Agata C.
kieruje swoją petycję do:
Sejm RP
To zdrada wobec milionów internautów.

Już czwarty raz kolejna władza próbuje wziąć internet pod kontrolę w środku zimy. Tak było w 2010 r., tak było 2011 roku z RSUiN, tak było w 2012 r. z ACTA…


PiS i jego sojusznicy chcą, żeby policja i inne służby mogły śledzić wszystko, co robimy w internecie. Chcą, żeby każdy policjant lub agent służb w każdej chwili mógł wejść na nasze konto albo spenetrować wnętrze naszego komputera, tabletu lub smartfona. Chcą wiedzieć, na jakie strony wchodzimy i co ściągamy. Bez ograniczeń.


Według nowego prawa policjant lub agent służb nie będzie potrzebował zgody prokuratury ani sądu, żeby zbadać nasze działania w internecie. Na życzenie będzie mógł uzyskać „informacje o zakresie każdorazowego korzystania z usługi świadczonej drogą elektroniczną”. Te słowa znaczą, że policjanta ograniczać będzie tylko jego widzimisię. Operator internetowy będzie musiał przekazać mu dane na żądanie – i będzie musiał zrobić to na własny koszt.


Według ekspertów szersza interpretacja nowej ustawy może pozwolić władzy na instalowanie legalnych trojanów na naszych twardych dyskach!


To zamach na wolność i zdrada wobec milionów internautów. Także tych, których poparcie i zaangażowanie pomogło kolejnej partii rządzącej dojść do władzy. Teraz ta partia chce pogwałcić ich prywatność, prześwietlić ich moralność i poglądy. Chce wiedzieć, co kto o niej pisze i do kogo. Innymi słowy: chce, byśmy przestali ze sobą rozmawiać na tematy inne niż pogoda!


Ale władza władzą, a pieniądze – pieniędzmi. Przede wszystkim nowa władza idzie na rękę wielkim koncernom, które lobbują na rzecz wielkiej czystki w naszych komputerach. Korporacje od dawna pragną tropić domniemaną „kradzież treści” z naszej strony. A teraz policja będzie mogła im w tym pomagać bez ograniczeń prawnych - i chwalić się wzrostem skuteczności w zwalczaniu „przestępstw”…


Wzywamy wszystkich – z prawa, z lewa i z centrum – do obrony wolności i życia prywatnego przed żądzą władzy i chciwością!


Agata Czarnacka, publicystka


Władysław Majewski, publicysta, członek Internet Society Polska


Tomasz Piątek, pisarz i publicystaOpublikowane (Aktualizacja )