Aby korzystać z tej funkcji, zmień ustawienia plików cookie .
Kliknij opcję „Zezwalaj Na Wszystkie” albo włącz akceptowanie „Reklamowe Pliki Cookies” .
Kontynuując, akceptujesz naszą Politykę prywatności , która chroni Twoje dane i wyjaśnia, w jaki sposób są wykorzystywane.
Rozumiem
Petycja w sprawie obrony rezerwatu Biała Woda w Pieninach

Petycja w sprawie obrony rezerwatu Biała Woda w Pieninach

1 podpisało. Niech będzie nas
50 podpisało

Zamknij

Potwierdź swój podpis

,
Kontynuując, wyrażasz zgodę na otrzymywanie wiadomości e-mail od Avaaz. Nasza Polityka prywatności chroni Twoje dane i wyjaśnia, w jaki sposób możemy ich używać. W każdej chwili możesz anulować subskrypcję. Jeśli mieszkasz w USA i nie masz ukończonych 13 lat lub mieszkasz w innym kraju i nie masz ukończonych 16 lat, uzyskaj najpierw zgodę rodzica lub opiekuna, zanim przejdziesz dalej.
Tę petycję utworzył/a Anna K.. Petycja nie musi odzwierciedlać poglądów społeczności Avaaz.
Anna K.
kieruje swoją petycję do:
Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica
My mieszkańcy Jaworek, nasi goście i miłośnicy Pienin domagamy się od władz powstrzymania komercyjnej inwestycji, która ma powstać w rezerwacie Biała Woda.
Dowiedzieliśmy się, że w środku rezerwatu ma zostać wybudowany kompleks hotelowy (3 budynki ) – pensjonat dla kilkudziesięciu gości wraz z restauracją, parkingiem podziemnym oraz zapleczem gospodarczym.
Biała Woda to jeden z najcenniejszych krajobrazowo i przyrodniczo zakątków Polski i bardzo nam zależy aby pozostał w niezmienionej formie, dla dobra przyrody tam bytującej oraz turystów licznie odwiedzających to miejsce. W samym środku rezerwatu ma powstać obiekt noclegowy z zapleczem restauracyjnym, niemożliwym jest więc aby budowa i samo istnienie takiej działalności nie wpłynęło negatywnie na środowisko. W rezerwacie bytuje wiele gatunków ptaków i zwierząt, w bezpośrednim sąsiedztwie rzeczonej działki jest siedlisko bobrów, w Białej Wodzie występuje wiele chronionych gatunków roślin, w tym te endemiczne dla rejonu Pienin.
Już sama budowa i ruch ciężkiego sprzętu będzie zabójstwem dla rezerwatu. A w momencie kiedy obiekt by powstał wygeneruje to dodatkowy ruch do obsługi pensjonatu – dostawy towarów, pralni, serwisów technicznych, odbiory nieczystości, przejazdy pracowników i zakwaterowanych tam gości, bardzo wzrośnie intensywność hałasu i wszelkiej innej działalności związanej z obecnością tam człowieka w dużej liczbie. Dodatkowo przez rezerwat Białej Wody prowadzi popularny pieszy szlak turystyczny, w dużej mierze użytkowany przez rodziny z małymi dziećmi, wózkami, osoby starsze i rowerzystów. Biała Woda to łatwy do spacerowania teren i jedyny dostępny dla niepełnosprawnych rezerwat w Karpatach, ze względu na prostą drogę w dolinie chętnie jest odwiedzany i podziwiany przez gości z całej Polski. Nie wyobrażamy sobie nawet jak bardzo ruch związany z budową i obsługą obiektu wpłynie na komfort turystów odwiedzających ten cichy i piękny zakątek. Jak można spacerować i chłonąć piękno natury pośród warkotu silników i smrodu spalin przejeżdżających szlakiem samochodów.

Domagamy się więc zostawienia tego pięknego kawałka naszego kraju w formie niezmienionej i objęcia go ochroną, która powinna tyczyć się rezerwatów przyrody. Bardzo prosimy władze Gminy Szczawnica o podjęcie zmian w planie zagospodarowania przestrzennego, tak aby nie dopuścić do w/w inwestycji. Władze Starostwa Powiatowego i Województwa Małopolskiego prosimy o wsparcie działań naszej Gminy. Prosimy też Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Krakowie o wydanie negatywnej decyzji oddziaływania na środowisko takiej inwestycji, co dla nas wydaje się sprawą oczywistą. Bardzo Państwa prosimy, zadbajcie o nasz rezerwat, dla nas mieszkańców, dla miłośników tych ziem, dla turystów, a wreszcie dla dobra przyrody i przyszłych pokoleń !

Na zdjęciu przedstawiamy Państwu wizualizacje obiektu znalezioną na stronie inwestora i architekta, już po tych obrazkach każdy miłośnik przyrody jest w stanie sobie wyobrazić jak degradująca dla rezerwatu będzie ta inwestycja. Nie pozwólmy zniszczyć Białej Wody
Opublikowane (Aktualizacja )