Aby korzystać z tej funkcji, zmień ustawienia plików cookie .
Kliknij opcję „Zezwalaj Na Wszystkie” albo włącz akceptowanie „Reklamowe Pliki Cookies” .
Kontynuując, akceptujesz naszą Politykę prywatności , która chroni Twoje dane i wyjaśnia, w jaki sposób są wykorzystywane.
Rozumiem
Dyscyplinarne usunięcie Oskara Szafarowicza z UW

Dyscyplinarne usunięcie Oskara Szafarowicza z UW

1 podpisało. Niech będzie nas
50 podpisało

Zamknij

Potwierdź swój podpis

,
Kontynuując, wyrażasz zgodę na otrzymywanie wiadomości e-mail od Avaaz. Nasza Polityka prywatności chroni Twoje dane i wyjaśnia, w jaki sposób możemy ich używać. W każdej chwili możesz anulować subskrypcję. Jeśli mieszkasz w USA i nie masz ukończonych 13 lat lub mieszkasz w innym kraju i nie masz ukończonych 16 lat, uzyskaj najpierw zgodę rodzica lub opiekuna, zanim przejdziesz dalej.
Tę petycję utworzył/a Daria B.. Petycja nie musi odzwierciedlać poglądów społeczności Avaaz.
Daria B.
kieruje swoją petycję do:
Uniwersytet Warszawski
Warszawa, 5.03.2023 r.

Sz. P. prof. dr hab. Alojzy Z. Nowak
Rektor Uniwersytetu Warszawskiego
ul. Krakowskie Przedmieście 26/28
00-927 Warszawa

LIST OTWARTY

W imieniu polskiej społeczności, w tym wielu studentów, którzy pobierają naukę na wydziałach prawa w całej Polsce, zwracamy się z żądaniem o dyscyplinarne usunięcie pana Oskara Szafarowicza, studenta Wydziału Prawa i Administracji, z Uniwersytetu Warszawskiego.

Kilka dni temu polskie media obiegła informacja o śmierci Mikołaja Filiksa, syna posłanki Platformy Obywatelskiej Magdaleny Filiks. Od grudnia 2022 r. syn pani posłanki i jej rodzina byli ofiarami masowego, publicznego hejtu, który został spowodowany ujawnieniem przez media publiczne treści procesu w sprawie pedofilii, jakiej dopuścił się pełnomocnik marszałka województwa zachodniopomorskiego ds. zwalczania uzależnień – Krzysztof F.

Jednym z prowodyrów tejże nagonki był (i wciąż jest) pan Oskar Szafarowicz, który na portalu społecznościowym Twitter otwarcie przyznał, że matka Mikołaja ukrywała sprawę z własnych, politycznych pobudek.

Wpis z dnia 29.12.2022 r.: „Najbardziej wstrząsające jest to, że matka ofiar pedofila z PO(13-letniej poddanej pedofili córki, 16-let. syna, którego skazany kusił narkotykami) - znana POSŁANKA PO milczy od ponad roku, stawiając karierę partyjną ponad dobrem dzieci. Zmuszona przez władze PO do milczenia.”

Nie ulega wątpliwości, że m.in. ten post, ale i inne w podobnym tonie napisane przez pana Szafarowicza, na co dzień działającego w młodzieżówce Prawa i Sprawiedliwości (a więc publicznie znanego), spotęgowały masowy atak na rodzinę pani posłanki, czego konsekwencją jest śmierć Mikołaja.

Liczne wpisy pana Oskara Szafarowicza o podobnej treści szczególnie oburzają, naruszają zasady etyki prawniczej, którymi przyszły prawnik powinien się kierować w pracy i życiu codziennym.

Uważamy, że Uniwersytet Warszawski, uczelnia o nieposzlakowanej opinii, powinien zastosować odpowiednie środki wobec osoby, która publicznie okazała votum separatum wartościom, jakie cechują nie tylko prawników, ale każdego przyzwoitego człowieka.

W związku z powyższym, my, sygnatariusze tego listu, wnosimy jak we wstępie.
Opublikowane (Aktualizacja )