Aby korzystać z tej funkcji, zmień ustawienia plików cookie .
Kliknij opcję „Zezwalaj Na Wszystkie” albo włącz akceptowanie „Reklamowe Pliki Cookies” .
Kontynuując, akceptujesz naszą Politykę prywatności , która chroni Twoje dane i wyjaśnia, w jaki sposób są wykorzystywane.
Rozumiem
Bezpłatna komunikacja miejska na terenie Krakowa dla uczniów techników i szkół zawodowych

Bezpłatna komunikacja miejska na terenie Krakowa dla uczniów techników i szkół zawodowych

1 podpisało. Niech będzie nas
50 podpisało

Zamknij

Potwierdź swój podpis

,
Kontynuując, wyrażasz zgodę na otrzymywanie wiadomości e-mail od Avaaz. Nasza Polityka prywatności chroni Twoje dane i wyjaśnia, w jaki sposób możemy ich używać. W każdej chwili możesz anulować subskrypcję. Jeśli mieszkasz w USA i nie masz ukończonych 13 lat lub mieszkasz w innym kraju i nie masz ukończonych 16 lat, uzyskaj najpierw zgodę rodzica lub opiekuna, zanim przejdziesz dalej.
Tę petycję utworzył/a OZZIP K.. Petycja nie musi odzwierciedlać poglądów społeczności Avaaz.
OZZIP K.
kieruje swoją petycję do:
Rada Miasta Krakowa
Wiecie jak niewiele zarabiają uczniowie szkół zawodowych i techników za swoją pracę?

Obecnie jest to od 4 do 6 procent średniego wyngrodzenia miesięcznego brutto. W praktyce jest to kwota od 235,48 do 329,68PLN na rękę.
Śmieszne pieniądze jak na miesiąc pracy, prawda? (W 2019 roku i tak podwyższyli stawki o 1pp, wcześniej było jeszcze gorzej).

Uczniowie szkół technicznych i zawodowych szczególnie mocno odczuli również skutki podwyżek cen biletów komunikacji miejskiej.
Bilet miesięczny aglomeracyjny kosztuje obecnie 158 złotych, ulgowy 79 złotych. Wyobraźcie sobie przeznaczać czwartą część wynagrodzenia na dojazdy do miejsca pracy?

Jako Inicjatywa Pracownicza jesteśmy solidarni z wszystkimi pracownikami i gorąco namawiamy Was do podpisania petycji, która umożliwi uczniom mającym przyuczenie do zawodu bezpłatne poruszanie się komunikacją miejską.

Nie wolno zapomnieć, że powinno nam zależeć przede wszystkim na tym, aby po ukończeniu szkół opłacało im się zostać w Polsce. Takie zarobki w trakcie przyuczenia do zawodu skutecznie do tego zniechęcają. Ci ludzie będą w przyszłości malarzami, piekarzami, tynkarzami, będą wykonywać prace wymagające, niezbędne i niekoniecznie lekkie. Jeśli nie zostaną odpowiednio docenieni w Polsce, z pewnością inne państwa Unii Europejskiej przyjmą ich z otwartymi ramionami.
Opublikowane (Aktualizacja )