Aby korzystać z tej funkcji, zmień ustawienia plików cookie .
Kliknij opcję „Zezwalaj Na Wszystkie” albo włącz akceptowanie „Reklamowe Pliki Cookies” .
Kontynuując, akceptujesz naszą Politykę prywatności , która chroni Twoje dane i wyjaśnia, w jaki sposób są wykorzystywane.
Rozumiem
Sukces
Zebraliśmy ponad 800 podpisów, dziś składamy oficjalny sprzeciw.

Zebraliśmy ponad 800 podpisów, dziś składamy oficjalny sprzeciw.

Sukces
1 podpisało. Niech będzie nas
50 podpisało

Zamknij

Potwierdź swój podpis

,
Kontynuując, wyrażasz zgodę na otrzymywanie wiadomości e-mail od Avaaz. Nasza Polityka prywatności chroni Twoje dane i wyjaśnia, w jaki sposób możemy ich używać. W każdej chwili możesz anulować subskrypcję. Jeśli mieszkasz w USA i nie masz ukończonych 13 lat lub mieszkasz w innym kraju i nie masz ukończonych 16 lat, uzyskaj najpierw zgodę rodzica lub opiekuna, zanim przejdziesz dalej.
Tę petycję utworzył/a Tomasz G.. Petycja nie musi odzwierciedlać poglądów społeczności Avaaz.
Tomasz G.
kieruje swoją petycję do:
mieszkańców wraz z turystami odwiedzającymi miejscowość turystyczną Dębki
Wczoraj zebraliśmy ponad 800 podpisów w naszej sprawie, dziś przesyłamy sprzeciw wraz z pismem przewodnim do opowiednich organów aby nasza sprawa odniosła oczekiwany skutek. Liczymy na sukces i dziękujemy wam za wsparcie.

Sprzeciw dotyczy wszczęcia z urzędu postępowania administracyjnego w sprawie wpisania do rejestru Zabytków nieruchomych województwa pomorskiego historycznego międzywojennego letniska w Dębkach wraz z towarzyszącym mu lasem mierzejowym i plażą w granicach określonych na załączniku graficznym.
Mieszkańcy Dębek i okolic, właściciele nieruchomości, inwestorzy, podmioty prowadzące działalność gosp. oraz stali goście i rezydenci w/w obszaru wnosimy stanowczy sprzeciw do powyższego postanowienia .
Przez dziesięciolecia my oraz nasi bliscy, staraliśmy się i robiliśmy wszystko aby nasza miejscowość Dębki rozwijała się turystycznie tak aby mieszkańcy wraz z turystami odwiedzającymi miejscowość turystyczną Dębki mieli godne warunki i dobrze rozwiniętą infrastrukturę do godnego życia i spędzania czasu na tym terenie. Jesteśmy zaniepokojeni tym faktem iż wszczęcie postępowania wskazanego w sprzeciwie blokuje możliwość oraz kontynuację zaplanowanych wcześniej, konsultowanych społecznie inwestycji Gminnych. Postępowanie to uniemożliwia rozwój infrastruktury i udogodnień służących mieszkańcom oraz turystom co stanowi również poważne uszczuplenie wpływów finansowych do Urzędu Gminy Krokowa.
Teren objęty w roboczym załączniku graficznym do postępowania nie posiada żadnych znamion zabytków nieruchomych województwa pomorskiego historycznego międzywojennego letniska w Dębkach wraz z towarzyszącym mu lasem mierzejowym i plażą.
Sprzeciw ten tym bardziej jest zasadny ponieważ decyzja o postępowaniu nie została skonsultowana z Gminą oraz jej mieszkańcami (również w żaden sposób nie zostaliśmy poinformowani jako społeczność )
Wnosimy o wycofanie / umorzenie w całości postępowania administracyjnego w sprawie wpisania do rejestru Zabytków nieruchomych województwa pomorskiego historycznego międzywojennego letniska w Dębkach wraz z towarzyszącym mu lasem mierzejowym i plażą w granicach określonych na załączniku graficznym .

Link do BIP poniżej:
https://wuoz_gd.bip.gov.pl/obwieszczenia/zawiadomienie-pomorskiego-wojewodzkiego-konserwatora-zabytkow-z-dnia-12-12-2023-r-rd-5140-127-2023-jp-2-przez-publiczne-obwieszczenie-o-wszczeciu-postepowania-administracyjnego-w-sprawie-wpisania-do-rejestru-zabytkow-nieruchomych-wojewodztwa-pomorskiego-hi.html

Opublikowane (Aktualizacja )