Aby korzystać z tej funkcji, zmień ustawienia plików cookie .
Kliknij opcję „Zezwalaj Na Wszystkie” albo włącz akceptowanie „Reklamowe Pliki Cookies” .
Kontynuując, akceptujesz naszą Politykę prywatności , która chroni Twoje dane i wyjaśnia, w jaki sposób są wykorzystywane.
Rozumiem
Petycja ws. zwiększenia finansowania budowy szkoły muzycznej na poznańskiej Wildzie

Petycja ws. zwiększenia finansowania budowy szkoły muzycznej na poznańskiej Wildzie

1 podpisało. Niech będzie nas
50 podpisało

Zamknij

Potwierdź swój podpis

,
Kontynuując, wyrażasz zgodę na otrzymywanie wiadomości e-mail od Avaaz. Nasza Polityka prywatności chroni Twoje dane i wyjaśnia, w jaki sposób możemy ich używać. W każdej chwili możesz anulować subskrypcję. Jeśli mieszkasz w USA i nie masz ukończonych 13 lat lub mieszkasz w innym kraju i nie masz ukończonych 16 lat, uzyskaj najpierw zgodę rodzica lub opiekuna, zanim przejdziesz dalej.
Tę petycję utworzył/a Jan F.. Petycja nie musi odzwierciedlać poglądów społeczności Avaaz.
Jan F.
kieruje swoją petycję do:
min. Piotr Gliński
Szanowny Panie Premierze!


Zwracamy się do Pana z uprzejmą prośbą o podjęcie działań zmierzających do zrealizowania inwestycji budowy gmachu Zespołu Szkół Muzycznych na poznańskiej Wildzie i zwiększenie dofinansowania dla tego zadania.


Obecnie Zespół Szkół Muzycznych działa w budynku przy ulicy Głogowskiej należącym do Archidiecezji Poznańskiej (umowa między szkołą a Archidiecezją wygasa w sierpniu tego roku). Zgodnie z ustaleniami, szkoła docelowo miała zostać przeniesiona do nowo wybudowanego obiektu na Wildzie, u zbiegu ulic 28 czerwca 1956 r. oraz św. Jerzego. Działka ta, celem przeprowadzenia inwestycji, została wykupiona od Miasta Poznania przez Skarb Państwa.


Projekt oraz zabezpieczenie finansowania inwestycji (w kwocie 32,6 mln zł) zostały uchwalone w roku 2014. Przeprowadzono konkurs architektoniczny, w wyniku którego została wybrana imponująca i nowoczesna bryła budynku - miały się w nim znajdować m.in. sale ćwiczeniowe dla poszczególnych klas instrumentów, czy też aula koncertowa na kilkaset osób. Warto w tym miejscu wspomnieć, że konkurs na projekt był przeprowadzony dwukrotnie, gdyż pierwotna wersja przekraczała ostatecznie zabezpieczone środki, dlatego też konieczne było nowe rozstrzygnięcie mieszczące się w podanym budżecie.


Przedstawione wiosną tego roku oferty potencjalnych wykonawców inwestycji opiewały na blisko 80 mln zł. Tak duża różnica pomiędzy kwotą założoną, a podaną przez wykonawców wynika między innymi z dużej inflacji na rynku usług i materiałów budowlanych.


Zdajemy sobie sprawę ze skali finansowych rozbieżności, jednakże jesteśmy przekonani, że Ministerstwo Kultury podoła temu wyzwaniu, mając na uwadze znaczenie tego wspaniałego projektu dla poznańskiej edukacji oraz kultury.

Pragniemy zauważyć, że inwestycja ta nie jest jedynie relokacją samej szkoły, lecz tworzy zaplecze muzyczne dla całego miasta. Należy w tym miejscu podkreślić ogromną muzyczną tradycję, jaką szczyci się Poznań. To tutaj odbywa się słynny na cały świat Konkurs im. Henryka Wieniawskiego, to tutaj rozwijały się i znów rozwijają świetne projekty jazzowe, to wreszcie Poznań jest często uznawany za stolicę polskiej chóralistyki. Dlatego też, naszym zdaniem, wszechstronny projekt budynku, zapewnia komfortowe warunki wszystkim artystom - zarówno tym najmłodszym jak i tym, którzy, opuszczając już mury szkoły, będą później następnym pokoleniom przekazywać swoją wiedzę.


Budowa nowego budynku Zespołu Szkół Muzycznych to także niewątpliwa szansa dla naszej dzielnicy, która od kilku lat intensywnie się rozwija i modernizuje. Śródmiejski charakter Wildy i jej bardzo dobre skomunikowanie z całym miastem, są dodatkowym atutem tej lokalizacji. Niewątpliwym aspektem rewitalizacji dzielnicy jest także jej aktywizacja w dziedzinie kultury i sztuki. Szkoła Muzyczna idealnie wpisuje się w te działania, zarówno poprzez warsztaty, jak i spotkania czy koncerty. Z naszej strony możemy zapewnić, że dołożymy wszelkich starań, aby szkoła była miejscem otwartym, kształtującym muzyczną świadomość i aktywność wildzianek oraz wildzian oraz wszystkich mieszkanek i mieszkańców Poznania.


Prosząc Pana Ministra o realizację tej inwestycji, pragniemy również zapewnić o naszej gotowości do dialogu i szukania możliwych rozwiązań. Jako Rada Osiedla widzimy ogromną szansę w powstaniu szkoły muzycznej na Wildzie, która świetnie wpisze się w postępującą rewitalizację dzielnicy. Jednocześnie obawiamy się, że w przypadku porzucenia tego projektu, działka ostatecznie może zostać sprzedana prywatnemu deweloperowi. Wówczas szansa na powstanie szkoły muzycznej w centrum Poznania może zostać bezpowrotnie zaprzepaszczona.


Licząc na Pańską przychylność, łączymy wyrazy szacunku
Rada Osiedla Wilda oraz mieszkanki i mieszkańcy miasta Poznania
Opublikowane (Aktualizacja )