Aby korzystać z tej funkcji, zmień ustawienia plików cookie .
Kliknij opcję „Zezwalaj Na Wszystkie” albo włącz akceptowanie „Reklamowe Pliki Cookies” .
Kontynuując, akceptujesz naszą Politykę prywatności , która chroni Twoje dane i wyjaśnia, w jaki sposób są wykorzystywane.
Rozumiem
#ChcemyWiedzieć - domagamy się rzetelnej edukacji klimatycznej.

#ChcemyWiedzieć - domagamy się rzetelnej edukacji klimatycznej.

1 podpisało. Niech będzie nas
50 podpisało

Zamknij

Potwierdź swój podpis

,
Kontynuując, wyrażasz zgodę na otrzymywanie wiadomości e-mail od Avaaz. Nasza Polityka prywatności chroni Twoje dane i wyjaśnia, w jaki sposób możemy ich używać. W każdej chwili możesz anulować subskrypcję. Jeśli mieszkasz w USA i nie masz ukończonych 13 lat lub mieszkasz w innym kraju i nie masz ukończonych 16 lat, uzyskaj najpierw zgodę rodzica lub opiekuna, zanim przejdziesz dalej.
Tę petycję utworzył/a Laura G.. Petycja nie musi odzwierciedlać poglądów społeczności Avaaz.
Laura G.
kieruje swoją petycję do:
Minister Edukacji Narodowej - Dariusz Piontkowski
My, uczniowie i uczennice polskich szkół, jesteśmy pierwszym pokoleniem, które dorasta w czasach kryzysu klimatycznego oraz ostatnim, które może go jeszcze powstrzymać. Już tego lata Polsce grozi największa w historii susza. Czekają nas dalsze pożary i powodzie. A to dopiero początek.

Dlatego dzisiaj (08.05.2020) oficjalnie przekazaliśmy list do MEN, w którym domagamy się wdrożenia edukacji klimatycznej do polskich szkół w formie osobnego przedmiotu lub zmian w podstawie programowej oraz kompleksowych szkoleń dla nauczycielek i nauczycieli na temat mechanizmów zmiany klimatu.

Edukacja i świadomość społeczna w wielu krajach pomaga walczyć z pandemią COVID-19, a rzetelna i ogólnodostępna edukacja klimatyczna pomoże nam przetrwać w świecie targanym skutkami kryzysu klimatycznego. Chcemy wiedzieć, co naprawdę czeka nas w przyszłości. Chcemy wiedzieć jak mamy walczyć z kryzysem.

Celem Ministerstwa Edukacji Narodowej powinno być przygotowanie nas do zmierzenia się z wyzwaniami dzisiejszego świata. Zamiast tego szerzy dezinformację publikując film o “pozytywnych” skutkach globalnego ocieplenia. Po naszych protestach MEN usunęło film, ale to za mało. Żądamy opublikowania wyczerpującej i ogólnodostępnej alternatywy.

Prawo do wiedzy jest prawiem człowieka. Wspólnie walczmy więc o dostęp do rzetelnej edukacji klimatcznej!

Opublikowane (Aktualizacja )