Aby korzystać z tej funkcji, zmień ustawienia plików cookie .
Kliknij opcję „Zezwalaj Na Wszystkie” albo włącz akceptowanie „Reklamowe Pliki Cookies” .
Kontynuując, akceptujesz naszą Politykę prywatności , która chroni Twoje dane i wyjaśnia, w jaki sposób są wykorzystywane.
Rozumiem
Ocalmy bibliotekę Podgórza!

Ocalmy bibliotekę Podgórza!

1 podpisało. Niech będzie nas
50 podpisało

Zamknij

Potwierdź swój podpis

,
Kontynuując, wyrażasz zgodę na otrzymywanie wiadomości e-mail od Avaaz. Nasza Polityka prywatności chroni Twoje dane i wyjaśnia, w jaki sposób możemy ich używać. W każdej chwili możesz anulować subskrypcję. Jeśli mieszkasz w USA i nie masz ukończonych 13 lat lub mieszkasz w innym kraju i nie masz ukończonych 16 lat, uzyskaj najpierw zgodę rodzica lub opiekuna, zanim przejdziesz dalej.
Tę petycję utworzył/a Kamila K.. Petycja nie musi odzwierciedlać poglądów społeczności Avaaz.
Kamila K.
kieruje swoją petycję do:
Prezydent Miasta Torunia, Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Do organu prowadzącego Książnicę Kopernikańską i za jego pośrednictwem do Gminy Miasta Toruń realizującej zadanie prowadzenia placówki:
My mieszkańcy lewobrzeżnej części Torunia wyrażamy zaniepokojenie informacjami na temat likwidacji biblioteki na Podgórzu, filii Książnicy Kopernikańskiej i apelujemy o niezamykanie tejże!
1.To kameralna, lokalna biblioteka, z której korzystają seniorzy, dzieci, także osoby pracujące.
2.Przy wysokich cenach książek i niskiej aktywności kulturalnej lewobrzeża, biblioteka stał się dla nas także miejscem spotkań (jakich na lewobrzeżu brak), stymulacji intelektualnej i integracji. Pozbawieni tego miejsca, będziemy mieli utrudniony dostęp do nowości wydawniczych, czasopism, na które wiele osób nie stać, lektur dla dzieci (zasoby szkolnych bibliotek rzadko zaspokajają tę potrzebę) czy wręcz pozbawieni będziemy dostępu do kultury.
3.Cieszy nas powstająca przy nowej szkole na ul.Strzałowej biblioteka, ale nie wszyscy będą w stanie do niej dotrzeć, ze względu na ograniczoną mobilność, niemożność dotarcia przed zamknięciem z powodu korków na moście, małej ilości połączeń dla uczących się i pracujących, i wracających na lewy brzeg,
jak i w obrębie samego lewobrzeża!
4.Podgórz kilka lat temu został przez miasto uznany za teren "zdegradowany", czyli taki, który charakteryzuje się szczególną koncentracją negatywnych zjawisk, gdzie do analizy zjawisk społecznych wybrano następujące wskaźniki: udział ludności w wieku poprodukcyjnym w ludności ogółem na danym obszarze,udział kobiet bezrobotnych w ogólnej liczbie osób bezrobotnych na danym obszarze, udział osób  korzystających ze środowiskowej pomocy społecznej w ludności ogółem na danym obszarze oraz udział osób objętych wyrokami eksmisyjnymi w ludności ogółem na danym obszarze. Istnienie biblioteki w takim miejscu, dla takiej społeczności jak nasza, jest bardzo ważne
i potrzebne.

Wierząc, że roli małych bibliotek nie da się przecenić ani wycenić):
APELUJEMY O ZACHOWANIE FILII BIBLIOTECZNEJ NA PODGÓRZU!
Opublikowane (Aktualizacja )