Aby korzystać z tej funkcji, zmień ustawienia plików cookie .
Kliknij opcję „Zezwalaj Na Wszystkie” albo włącz akceptowanie „Reklamowe Pliki Cookies” .
Kontynuując, akceptujesz naszą Politykę prywatności , która chroni Twoje dane i wyjaśnia, w jaki sposób są wykorzystywane.
Rozumiem
Chcemy dalej legalnie latać dronami FPV

Chcemy dalej legalnie latać dronami FPV

1 podpisało. Niech będzie nas
50 podpisało

Zamknij

Potwierdź swój podpis

,
Kontynuując, wyrażasz zgodę na otrzymywanie wiadomości e-mail od Avaaz. Nasza Polityka prywatności chroni Twoje dane i wyjaśnia, w jaki sposób możemy ich używać. W każdej chwili możesz anulować subskrypcję. Jeśli mieszkasz w USA i nie masz ukończonych 13 lat lub mieszkasz w innym kraju i nie masz ukończonych 16 lat, uzyskaj najpierw zgodę rodzica lub opiekuna, zanim przejdziesz dalej.
Tę petycję utworzył/a Piotr K.. Petycja nie musi odzwierciedlać poglądów społeczności Avaaz.
Piotr K.
kieruje swoją petycję do:
Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego
Szanowny Panie Prezesie,

zmiany narodowego scenariusza standardowego NSTS-01, w praktyce uniemożliwiają wykonywanie legalnych lotów FPV. Będzie to możliwe jedynie dronami produkowanymi między innymi przez firmę DJI, ponieważ na dzień dzisiejszy tylko w nich można ograniczyć prędkość do wymaganego poziomu 15 m/s. Wprowadzenie zapisu: "z zapewnieniem kontrolowanego obszaru naziemnego rozumianego jako obszar naziemny, na którym eksploatuje się system bezzałogowego statku powietrznego wraz z buforem ryzyka na ziemi i w którego granicach operator jest w stanie zadbać o to, by znajdowały się na nim wyłącznie osoby zaangażowane w operację - jeżeli prędkość lotu BSP nie może zostać ograniczona elektronicznie do maksymalnie 15 m/s dla całej planowanej operacji", spowoduje, że każdy lot FPV powyżej prędkości 15 m/s będzie nielegalny. Przepis w tym brzmieniu będzie powodował, że nawet lot FPV wykonywany na polu z dala od miasta będzie nielegalny! Zawsze może pojawić się w takim obszarze osoba postronna, która nie będzie zaangażowana w operację. W chwili obecnej pilot latający w trybie FPV, zgodnie z zasadami (i zdrowym rozsądkiem) ma zachować bezpieczną odległość od takiej osoby. Do tej pory zasady lotów FPV były jasne i tak powinno zostać.

Wprowadzenie dodatkowego ograniczenie spowoduje zwiększenie szarej strefy i będzie miało skutek odwrotny do zamierzonego przez autora.

Wnosimy niniejszym o ponowną analizę wpływu wprowadzonej zmiany i usunięcie wątpliwego zapisu. Branża BSP boryka się z wieloma problemami a dalsze jej regulowanie jest według środowiska pilotów BSP nieuzasadnione.

Z lotniczym pozdrowieniem,
Piotr Kleczyński
Prezes Stowarzyszenia Bezzałogowe Systemy Latające

Opublikowane (Aktualizacja )