Aby korzystać z tej funkcji, zmień ustawienia plików cookie .
Kliknij opcję „Zezwalaj Na Wszystkie” albo włącz akceptowanie „Reklamowe Pliki Cookies” .
Kontynuując, akceptujesz naszą Politykę prywatności , która chroni Twoje dane i wyjaśnia, w jaki sposób są wykorzystywane.
Rozumiem
Protest przeciwko dewastacji Teatru Dramatycznego w Warszawie

Protest przeciwko dewastacji Teatru Dramatycznego w Warszawie

1 podpisało. Niech będzie nas
50 podpisało

Zamknij

Potwierdź swój podpis

,
Kontynuując, wyrażasz zgodę na otrzymywanie wiadomości e-mail od Avaaz. Nasza Polityka prywatności chroni Twoje dane i wyjaśnia, w jaki sposób możemy ich używać. W każdej chwili możesz anulować subskrypcję. Jeśli mieszkasz w USA i nie masz ukończonych 13 lat lub mieszkasz w innym kraju i nie masz ukończonych 16 lat, uzyskaj najpierw zgodę rodzica lub opiekuna, zanim przejdziesz dalej.
Tę petycję utworzył/a Natalia C.. Petycja nie musi odzwierciedlać poglądów społeczności Avaaz.
Natalia C.
kieruje swoją petycję do:
Prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski
My, widzowie Teatru Dramatycznego im. Gustawa Holoubka w Warszawie ,
wyrażamy jawny sprzeciw wobec działań jakie podejmuje Monika Strzępka razem z tzw. „kolektywem” obejmując urząd dyrektora tego teatru.
Nie zgadzamy się na hurtowe zdejmowanie spektakli, które podbiły nasze serca. Jak dotąd zabrano nam: „Amadeusza”, „Cabaret”, „Człowieka z La Manchy”, „Pułapkę” i „Fatalistę”. Lista jednak wedle założeń dyrekcji ma się powiększać, a repertuar, który podarował nam Pan Tadeusz Słobodzianek ma pozostać jedynie w naszej pamięci. Nie jesteśmy gotowi na tak nagłe odbieranie nam naszych ulubionych bohaterów, których oglądamy na scenie po kilka a nawet kilkanaście razy, często pokonując setki kilometrów zjeżdżając z całej Polski. Widownia na znacznej większości spektakli była pełna. Często ludzie czekają przed spektaklem w kolejce na zakup wejściówek, a owacjom i hucznemu wiwatowaniu nie ma końca.
Nie zgadzamy się na tak karygodne traktowanie pracowników teatru i masowe zwolnienia. Na poniżanie i dyskryminację. Na narzucanie własnej wizji świata, do której człowiek miałby się ściśle dostosować aby móc dalej należeć do zespołu. Nie wyrażamy zgodny na mobbing. Na papierze, na którym zostało wydrukowane każde wypowiedzenie o pracę mógł powstać scenariusz kolejnego znakomitego spektaklu. Dostajemy za to stres, smutek, złość i obawę o dalszą przyszłość.
Nie zgadzamy się na zmienianie placówki publicznej w instytucję dla ściśle określonych osób. Teatr Dramatyczny od zawsze był miejscem gdzie każdy widz znalazł coś dla siebie. Czuł się swobodnie i spędzał wspaniale czas z rodziną i przyjaciółmi.
Kolektyw dąży do całkowitej restrukturyzacji teatru. Jeszcze chwila a stracimy nasz teatr, nasz dom, naszą teatralną rodzinę. Nie możemy do tego dopuścić! Reportaż Pani Krystyny Romanowskiej i wywiad Magdaleny Rigamonti znajdujące się na platformie Onet czarno na białym obnażyły to co dzieje się w strukturze wewnętrznej teatru. To ile złego dotknęło osoby, które od wielu lat budowały to miejsce. Tu już nie chodzi o jeden zdjęty spektakl i dwóch zwolnionych aktorów. Sprawa jest o wiele poważniejsza.
Zwracamy się do Prezydenta m.st. Warszawy Rafała Trzaskowskiego z prośbą o odwołanie Moniki Strzępki ze stanowiska dyrektora Teatru Dramatycznego im. Gustawa Holoubka i powtórzenie konkursu. Prosimy o kompleksowe przyjrzenie się sprawie i wyciągnięcie stosownych konsekwencji wobec osób odpowiadających za tragedię, która dotknęła Teatr Dramatyczny.
Opublikowane (Aktualizacja )