Aby korzystać z tej funkcji, zmień ustawienia plików cookie .
Kliknij opcję „Zezwalaj Na Wszystkie” albo włącz akceptowanie „Reklamowe Pliki Cookies” .
Kontynuując, akceptujesz naszą Politykę prywatności , która chroni Twoje dane i wyjaśnia, w jaki sposób są wykorzystywane.
Rozumiem
Stan kryzysu klimatycznego dla Torunia

Stan kryzysu klimatycznego dla Torunia

1 podpisało. Niech będzie nas
50 podpisało

Zamknij

Potwierdź swój podpis

,
Kontynuując, wyrażasz zgodę na otrzymywanie wiadomości e-mail od Avaaz. Nasza Polityka prywatności chroni Twoje dane i wyjaśnia, w jaki sposób możemy ich używać. W każdej chwili możesz anulować subskrypcję. Jeśli mieszkasz w USA i nie masz ukończonych 13 lat lub mieszkasz w innym kraju i nie masz ukończonych 16 lat, uzyskaj najpierw zgodę rodzica lub opiekuna, zanim przejdziesz dalej.
Tę petycję utworzył/a Malwina C.. Petycja nie musi odzwierciedlać poglądów społeczności Avaaz.
Malwina C.
kieruje swoją petycję do:
Rada Miasta Torunia Prezydent Torunia Michał Zalewski
My, niżej podpisani i podpisane, zaniepokojeni i zaniepokojone obywatele i obywatelki Miasta Toruń, zgodnie z art. 2 ust. 3 ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o petycjach, żądamy wprowadzenia stanu kryzysu klimatycznego w Toruniu oraz uczynienia walki ze zmianami klimatu priorytetem polityki miasta. Chcemy, aby Toruń był miastem zielonym oraz proekologicznym. Problem globalnego ocieplenia osiąga stan krytyczny, a czasu jest coraz mniej. Tymczasem w naszym mieście brakuje konkretnego planu przeciwdziałania zmianom klimatu. Decyzje podejmowane w tym kierunku są nieprzemyślane, jak na przykład wycinanie drzew przy modernizacji torowisk przy placu Rapackiego. Odnowa komunikacji miejskiej jest częścią “Planu Adaptacyjnego Miasta Toruń do zmian klimatu do roku 2030”, który teoretycznie ma przygotować miasto do skutków kryzysu. Jak jednak wycinanie drzew w celu tworzenia nowych połączeń i parkingów ma zmniejszyć ślad węglowy i pomóc naszej planecie? Już dziś widzimy skutki zmian klimatu i nie jesteśmy w stanie ich cofnąć. Musimy być do nich przygotowani, jednak przede wszystkim musimy walczyć z przyczynami kryzysu.
W związku z tym wnioskujemy o:
  • ogłoszenie stanu kryzysu klimatycznego, który oznacza, że Miasto Toruń oraz jego mieszkańcy i mieszkanki znajdują się w stanie bezpośredniego zagrożenia kryzysem klimatycznym oraz uczynienie przeciwdziałania zmianom klimatu priorytetem polityki miasta;
  • ułożenie przez specjalistów i specjalistki strategii przeciwdziałania zmianom klimatu ze skupieniem się na zmniejszaniu emisji szkodliwych gazów do atmosfery oraz zazielenianiu miasta;
  • powołanie zespołu monitorującego, czy strategia jest realizowana;
  • zorganizowanie paneli obywatelskich, na których to mieszkańcy i mieszkanki wraz z ekspertami i ekspertkami wypracują rekomendację dla Miasta, którą to Miasto wykorzysta w układaniu strategii przeciwdziałania.

Przypominamy, że problem globalnego ocieplenia jest aktualnie największym problemem całego społeczeństwa, w tym także mieszkańców oraz mieszkanek Torunia. Nie chcemy, aby pomniejsze sprawy bieżące były przyczynkiem do krótkowzrocznej polityki Miasta. Ochrona życia ludzi, to także ratowanie planety, a ratowanie planety, to ochrona życia w naszym regionie i mieście. Bez Ziemi nie ma nas. Potrzebujemy natychmiastowych, długofalowych działań z myślą o każdej osobie zamieszkującej Toruń i okolice.
W imieniu Młodzieżowego Strajku Klimatycznego Toruń, Extinction Rebellion Toruń, oraz niżej podpisanych obywatelek i obywateli Torunia.
Opublikowane (Aktualizacja )