Aby korzystać z tej funkcji, zmień ustawienia plików cookie .
Kliknij opcję „Zezwalaj Na Wszystkie” albo włącz akceptowanie „Reklamowe Pliki Cookies” .
Kontynuując, akceptujesz naszą Politykę prywatności , która chroni Twoje dane i wyjaśnia, w jaki sposób są wykorzystywane.
Rozumiem
PROTEST WYRAŻAJĄCY OPINIĘ NA TEMAT LIKWIDACJI FREE BLUES CLUB !

PROTEST WYRAŻAJĄCY OPINIĘ NA TEMAT LIKWIDACJI FREE BLUES CLUB !

1 podpisało. Niech będzie nas
50 podpisało

Zamknij

Potwierdź swój podpis

,
Kontynuując, wyrażasz zgodę na otrzymywanie wiadomości e-mail od Avaaz. Nasza Polityka prywatności chroni Twoje dane i wyjaśnia, w jaki sposób możemy ich używać. W każdej chwili możesz anulować subskrypcję. Jeśli mieszkasz w USA i nie masz ukończonych 13 lat lub mieszkasz w innym kraju i nie masz ukończonych 16 lat, uzyskaj najpierw zgodę rodzica lub opiekuna, zanim przejdziesz dalej.
Tę petycję utworzył/a Jake B.. Petycja nie musi odzwierciedlać poglądów społeczności Avaaz.
Jake B.
kieruje swoją petycję do:
rektor@pum.edu.pl, kanclerz@pum.edu.pl, do wiadomosci biuro@freebluesclub.pl
PROTEST WYRAŻAJĄCY OPINIĘ NA TEMAT LIKWIDACJI FREE BLUES CLUB !
Już po sprawie.....zgodnie z wolą władz Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego (https://www.pum.edu.pl/uniwersytet/uczelnia/wladze_uczelni/), czyli: Rektora i prorektorów,Rady Uczelni, Senatu, Dziekanów i prodziekanów, szczególniezaangażowanego Kanclerza i jego zastępców przy aktywnym uczestnictwie Przewodniczącego Parlament Studentów PUM (https://www.pum.edu.pl/stud.../wsparcie/parlament_studentow/) pomimo stanowczego sprzeciwu środowiska akademickiego PUM wyrażonego w piśmie-petycji do władz PUM podpisanej przez kilka tysięcy osób z całego świata,(https://secure.avaaz.org/.../rektor_pum_edu_pl.../...)po wymówieniu nam umowy zakończyliśmy po 32 latach naszą działalność w zaadaptowanej przez nas piwnicy w budynku byłego Transu. Będziemy uważnie obserwować nowo powstającą tkankę studenckich pragnień życząc podobnych sukcesów.
Zachęcamy Państwa do wyrażenia swojej opinii osobom odpowiedzialnym za tę decyzję: rektor@pum.edu.pl, kanclerz@pum.edu.pl, do wiadomości biuro@freebluesclub.pl
Wspiera nas społeczność akademicka PUM - profesorowie,wykładowcy i lekarze.
(załączamy pismo z podpisami - na zdjęciu)
Pismo:
Prof.dr hab. n. med.Bogusław Machaliński
Wielce Szanowny Panie Rektorzel
My, niżej podpisani, przedstawiciele społeczności akademickiej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego zwracamy się z gorącym apelem do Pana Rektora o wstawiennictwo i pomoc w uratowaniu klubu muzycznego Free Blues Club dla dobra całego naszego środowiska, środowiska Szczecina i całej braci studenckiej.
Nie będzie przesady w twierdzeniu, że Free Blues Club to jedna z najlepszych klubowych scen muzycznych w Polsce, duma i wizytówka naszego miasta i naszego uniwersytetu. Klub, pomimo że funkcjonuje jako samodzielna jednostka kulturalno-muzyczna, zawsze uchodził w naszych oczach za klub studencki i był oraz jest łączony z PUM. Mało które miasto i mało która uczelnia medyczna w Polsce może poszczycić się miejscem z taką renomą i taką tradycją. Klub gościł najwybitniejszych
muzyków rockowych, soulowych, bluesowych i jazzowych z Polski i z całego świata. Koncertowali tutaj: lan Paice (Deep Purple), Ray Wilson (Genesis), Pat Metheny, John Mayall, Johnny Winter, John
Scofield, The Animals !, Hiram Bullock, Dave Weckl, Dennis Chambers, Mike Stern, Scott Henderson, Bill Evans, Jeff Berlin, Mike Russel, Ten Years After i wielu innych.  Klub gościł wybitnych artystów sceny polskiej:
Tadeusza Nalepę, Wojciecha Karolaka, zespół SBB, Leszka Cichońskiego, Krzysztofa Ścierańskiego, Eleonore Niemen, Martynę Jakubowicz, Nocną Zmianę Bluesa, Easy Rider i dziesiątki innych
muzyków. Łącznie we Free Blues Club odbyło się ponad 3500 koncertów i Jam Sessions.
Klub działa nieprzerwanie od ponad 30 lat w pomieszczeniach zaadaptowanych z magazynu gospodarczego i kotłowni klubu Trans przez pana Andrzeja Malcherka. Zawsze współpracował z samorządem studenckim PUM, nieodpłatnie organizował imprezy dla studentów, doktorantów, ratowników medycznych i różnych towarzystw naukowych. Na koncerty biletowane studenci PUM otrzymywali znaczące zniżki. Swoje, cieszące się dużą popularnością, muzyczne spotkania płytowe „Vintage Records" ze studentami prowadził przez wiele lat pan Doktor Maciej Halasa. Dowodzi to ścisłego związku klubu z naszym uniwersytetem.
Nie kwestionując prawa studentów do posiadania własnego pomieszczenia na cele socjalne mocno wierzymy, że może znaleźć się rozwiązanie, satysfakcjonujące obie strony. Prosimy Pana Rektora o ponowne podjęcie rozmów ze społecznością studencką i właścicielem klubu, aby wypracować taki model współpracy, który z jednej strony zadowoli studentów, a z drugiej pozwoli zachować wybitny dorobek Free Blues Club i uchronić klub przed zniknięciem z kulturalnej mapy Szczecina.
Głęboko wierzymy w siłę tradycji i pozwalamy sobie zaapelować do Pana Rektora p jej zachowanie.
Podpisy..........



Opublikowane (Aktualizacja )