Aby korzystać z tej funkcji, zmień ustawienia plików cookie .
Kliknij opcję „Zezwalaj Na Wszystkie” albo włącz akceptowanie „Reklamowe Pliki Cookies” .
Kontynuując, akceptujesz naszą Politykę prywatności , która chroni Twoje dane i wyjaśnia, w jaki sposób są wykorzystywane.
Rozumiem
Sukces
Udało się!!!!

Udało się!!!!

Sukces
1 podpisało. Niech będzie nas
50 podpisało

Zamknij

Potwierdź swój podpis

,
Kontynuując, wyrażasz zgodę na otrzymywanie wiadomości e-mail od Avaaz. Nasza Polityka prywatności chroni Twoje dane i wyjaśnia, w jaki sposób możemy ich używać. W każdej chwili możesz anulować subskrypcję. Jeśli mieszkasz w USA i nie masz ukończonych 13 lat lub mieszkasz w innym kraju i nie masz ukończonych 16 lat, uzyskaj najpierw zgodę rodzica lub opiekuna, zanim przejdziesz dalej.
Tę petycję utworzył/a Sylwia K.. Petycja nie musi odzwierciedlać poglądów społeczności Avaaz.
Sylwia K.
kieruje swoją petycję do:
Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego we Wrocławiu
Wieża ciśnień została przekazana we władanie gminy ❤️

Mieszkańcy Szczytnej nie zgadzają się z decyzją WINB we Wrocławiu w sprawie nakazu wyburzenia zabytkowej wieży ciśnień mieszczącej się na stacji PKP. Wieża ta jest  zabytkiem wybudowanym w 1890r. , który dla mieszkańców ma ogromną wartość nie tylko wizualną i historyczną, ale i sentymentalną. Do 15.12.23 kiedy to firma rozpoczęła jej wyburzanie stan wieży był dobry z wyjątkiem dachu, który wymagał remontu. Dlatego tez decyzja Inspektoratu jest dla nas niezrozumiała i oburzająca. Tym bardziej, że gmina gotowa jest wziąć wieżę we władanie i dokonać jej renowacji o czym już dawno Rada  Miasta informowała PKP,  a zostało to powtórzone przez zastępcę burmistrza dnia 16.12.23 podczas blokowania przez mieszkańców wyburzania tej wieży. Komuś widocznie bardzo zależało, aby zniszczyć nasze dziedzictwo.
Opublikowane (Aktualizacja )