עדכן את  ׳הגדרות העוגיות׳ שלך כדי לאפשר את התכונה הזו.

לחץ   על ׳ אפשר הכל׳ או פשוט הפעל ׳ עוגיות ממוקדות מטרה׳
ע"י המשך אתם מקבלים את מדיניות הפרטיות של אוואז אשר מסבירה כיצד נעשה שימוש במידע שלכם וכיצד הוא מאובטח.
הבנתי
אנו משתמשים בעוגיות בכדי לנתח כיצד מבקרים באתר משתמשים בו וכדי לעזור לנו לספק לכם את החוויה הטובה ביותר באתר. קראו את מדיניות העוגיות שלנו .
OK

גלייפוסט -- ניצחנו בענק!(6 ביוני 2016)

אירופה קיבלה החלטה יוצאת דופן, וסירבה להעניק למונסנטו רישיון למוצר הבסיסי שלה ואבן הפינה של האימפריה שלה - קוטל העשבים הככל הנראה מסרטן - הגלייפוסט.

מונסנטו הייתה בטוחה שהחידוש של הרישיון הוא בבחינת מובן מאליו. אבל עכשיו, אחרי שיותר מ-2 מיליון מאיתנו הצטרפו העצומה העולמית הגדולה ביותר לקמפיין הציבורי הגדול והנרחב ביותר מעולם נגד הגלייפוסט, העתיד של המודל שמונסנטו יצרה מוטל בספק יותר מתמיד.

ביחד הצלחנו להפוך את ההכרעה הזו מהליך פורמלי שיאשר עוד 15 שנות גלייפוסט בעולם לדיון פוליטי סוער שהסתיים בכך שניתנה הארכת חירום של 18 חודשים לרישיון. השבוע, האיחוד האירופאי ביטל אפילו את הרישיון הזה.

איש הפרלמנט המוביל פאבל פוק מהאיחוד האירופאי אמר: “אוואז היא ללא ספק הכוח המניע של המאבק נגד המשך השימוש בגלייפוסט." הנה מה שעשינו יחד, כדי להביא לכך שמה שנראה בלתי אפשרי יוכל להתאפשר:

ייצרנו הזדמנות

 • צוות אוואז נפגש עם נציגי הוועדה בשנה שעברה על מנת להבטיח שמחקר האו”ם שמצא שהגלייפוסט ככל הנראה גורם לסרטן, יילקח בחשבון בתהליך קבלת ההחלטות של האיחוד האירופאי. בשבוע שעבר אמר היועץ הבכיר ביותר לוועדה שהדחיפה שלנו מילאה תפקיד מרכזי בדיון שנוצר.
 • מעל מאה אלף אוואזריות ואוואזרים שלחו מסרים או יזמו שיחות טלפון לממשלות שלהם. הופענו בכל פעם שהתקיים דיון בבריסל, כדי לוודא שהתמיכה במונסנטו תקרוס, וההצבעה נדחתה פעמיים!
 • במהלך השנה האחרונה היינו בכל רחבי התקשורת האירופאית והבאנו לידי ביטוי את קולות החזית הציבורית הרחבה נגד הגלייפוסט. כאן תוכלו להתרשם מלהיטי המדיה בגרדיאן ו ברויטרס !

כך ניצחנו, מדינה אחרי מדינה

 • אוואזריות ואוואזרים הציפו את צרפת בקמפיין שזכה לתמיכה ציבורית אדירה. צוות אוואז מסר את העצומה שלנו לצוות של משרד הסביבה והצליח לשקם את האמונה שלהם שייתן עתיד טוב יותר.
 • אוואזריות ואוואזרים הציפו את השרים בגרמניה בשיחות טלפון והודעות במשך חודשים. הצוות במשרד ראש הממשלה אמר שהיו כל כך הרבה הודעות וטלפונים, שאי אפשר היה לא לשתף בכך את הקנצלרית אנגלה מרקל.
 • אחרי דחיפה אינטנסיבית של אוואזריות ואוואזרים ו-44 ארגוני חברה אזרחית איטלקיים, גם איטליה התהפכה וביטלה את תמיכתה בהארכת הרישיון. שר החקלאות שיושב בראש הקבינט אפילו התקשר לצוות אוואז בלילה כדי להודות שמעולם לא הופעל עליהם לחץ כה מסיבי, ושהם מקשיבים לקולות האזרחים.
 • אוואזריות ואוואזרים מאוסטריה, יוון, פורטוגל ושוודיה קיימו עצרות ענק במטרה להשפיע על מקבלי החלטות, ואילצו אותם לעמוד איתנים לנוכח הלחץ של מונסנטו. בשבוע האחרון הודעות שהגיעו מכל רחבי העולם הוכיחו למקבלי ההחלטות שמדובר בסוגייה גלובלית שמדאיגה את העולם כולו.

Winning the Vote

 • צוות אוואז פנה לחברי פרלמנט באיחוד האירופאי הביא את הקולות שלנו לפני ההצבעה כדי להביא לקץ את עידן השימוש בגלייפוסט וכדי לקצר את תקופת הרישיון מ-15 ל-7 שנים.
 • ואז אוואזריות ואוואזרים שילבו כוחות כדי לקיים פעולה אזרחית לפני ההצבעה במאי בבריסל והפעולה שלנו אכן סוקרה בכלי התקשורת המרכזיים . כתוצאה מכך, ההצעה צומצמה ל-18 חודשים.
 • צוות אוואז דיבר עם שרי ממשלה ויועצים בכירים כך שהמסרים שלנו יגיעו לכל אחת ממדינות המפתח באירופה. שש מתוך שבע מדינות שפעלנו בהן נמנעו בהצבעה הסופית!


פעולת אוואז בבריסל ביום שבו התקיימה פגישת הוועדה הממונה


כשהגיע המועד להצבעה הסופית, העבודה הקשה שהשקענו השתלמה - מנהיגים המייצגים חצי מאוכלוסיית האיחוד האירופאי סירבו לאשר את הגלייפוסט, אפילו למשך התקופה המקוצרת של 18 חודשים!

כל המאמץ הזה מומן על ידי יותר מ-86,000 חברות וחברים ברחבי העולם שתרמו בנדיבות כדי לאפשר לקמפיין המוצלח הזה להפוך לאדיר מימדים.

לאורך המאבק הממושך הזה, חברו לאוואז שותפים מעולים שמילאו תפקידים רבי ערך. יש לנו הרבה למי להודות, אבל הנה רשימה מקוצרת:
 • הסוציאליסטים והדמוקרטים, המפלגות הירוקות בפרלמנט האירופאי מילאו תפקיד מכריע במאבק הזה. באופן מיוחד ברט סטס ופאבל פוק שהיו משמעותיים ביותר.
 • שרת הסביבה הצרפתית סגולן רויאל , מנהיגה מרכזית במאבק הזה.
 • רשת הפעולה נגד הדברה , קואליציה נהדרת של ארגוני פעולה שכבר קיימה קמפיינים רבים נגד הגלייפוסט וסיפקה עצות ותובנות חשובות מאין כמוהן לאוואז.
 • גרינפיס , כוח נפלא ורב ידע בסוגיות הללו, שעשה עבודה תקשורתית מצוינת ופעילות לוביסטית מקיפה בעניין הגלייפוסט.
 • Campact הריצו קמפיין מבריק בגרמניה, כולל מכתבים פתוחים, סקרים כדי למלא תפקיד מפתח בהיפוך עמדתם של הממשלה הגרמנית בנושא הגלייפוסט.
 • ורבים אחרים!! כמו HEAL, WeMove.eu, Global 2000, וקואליציה נהדרת של ארגונים לא ממשלתיים איטלקיים.


העצומה של אוואז הוגשה לפרלמנט של האיחוד האירופאי


כשהרצנו את הקמפיין הזה בשנה שעברה, נאמר לנו שאין שום סיכוי שנצליח לזכות. ההצבעה שהתקיימה השבוע היא נצחון מפתח של הקהילה שלנו למען העמים של אירופה, למען המדע הבלתי תלוי ולמען עתיד טוב יותר של המזון בעולמנו!

ללא התמיכה של ממשלות האיחוד האירופאי, הוועידה צריכה לפעול במשנה זהירות. אפילו אם היא תחדש את הרישיון לעוד 18 חודשים באופן שתלוי בתוצאות המחקר, אנחנו נמשיך להיאבק כדי להבטיח שהביקורת תהיה לחלוטין עצמאית.

בעוד המאבק שלנו להוציא את הגלייפוסט מהפארקים שלנו, ממגרשי המשחקים ומהשדות רחוק מלהסתיים, הצעד המאוד משמעותי הזה לוקח אותנו קרוב יותר לסיום מוצלח, והתנועה שלנו מילאה תפקיד מרכזי בכך. למען הבריאות שלנו ולמען כדור הארץ, בואו נמשיך במאבק עד לניצחון המוחלט.