עדכן את  ׳הגדרות העוגיות׳ שלך כדי לאפשר את התכונה הזו.

לחץ   על ׳ אפשר הכל׳ או פשוט הפעל ׳ עוגיות ממוקדות מטרה׳
ע"י המשך אתם מקבלים את מדיניות הפרטיות של אוואז אשר מסבירה כיצד נעשה שימוש במידע שלכם וכיצד הוא מאובטח.
הבנתי
אנו משתמשים בעוגיות בכדי לנתח כיצד מבקרים באתר משתמשים בו וכדי לעזור לנו לספק לכם את החוויה הטובה ביותר באתר. קראו את מדיניות העוגיות שלנו .
OK

למה לתרום לאוואז?

סיבה ראשונה: עבודתנו משפיעה!

עם יותר מ-14 מיליון חברים בכל רחבי העולם, יכולת להתגייס לפעולה בהתראה של רגע ולזהות צרכים דחופים והזדמנויות - הפעילות של אוואז משפיעה. יחד הצלנו חיים בהאיטי ובבורמה, שינינו מדיניות ממשלתית מברזיל ועד ליפאן, וניצחנו במאבק על אמנות בינ"ל החל מאיסור על פצצות מצרר ועד לשימור האוקייאנוסים. ראש ממשלת אנגליה גורדון בראון אומר על אוואז "אתם מקדמים עולם ערכי... על תמעיטו בערכה של ההשפעה שלכם על מנהיגים". האקונומיסט אומר שאוואז "שולח קריאת השכמה למנהיגי העולם" ואל גור ציין ש"עבודת אוואז מעוררת השראה וכבר ומובילה שינוי ממשי". אנחנו קיימים רק שלוש שנים וגדלים במהירות - ככל שיותר מחברי הקהילה הופכים למעורבים ותורמים, כך ההשפעה שלנו מתעצמת ומתרחבת.

סיבה שניה: תרומה לאוואז היא השקעה בפעילות בת קיימא לשינוי חברתי

תרומות לאוואז מממנות קמפיינים משפיעים שגם מגייסים עוד חברים בקהילה. עוד חברים פירושם יותר תרומות ויותר השפעה. כך שאתם לא רק מסייעים להצלחתו של קמפיין מסויים, אתם תורמים לבנייתה של קהילה שתכפיל את תרומתכם פי כמה ותהווה מקור יציב ושופע לפעילות לשינו חברתי.

סיבה שלישית: יש לנו צוות מוביל שעושה עבודה יוצאת מן הכלל

ניהול קמפיינים ושינוי חברתי הם עסק תובעני ורציני. ככל שהצוות שלנו מוכשר יותר, כך גדלה ההשפעה של התרומות שלנו. אוואז מגייס את הקמפיינרים ומקדמי המדיניות הטובים ביותר בעולם.

סיבה רביעית: אנחנו לא סובלים מבירוקרטיה

אוואז היא רשת עצומה של אזרחים, אבל הארגון שלנו קטנטן - רק 54 מתאמי קמפיין במשרה מלאה ותמיכה תכנית ומבצעית. מרבית הארגונים העולמיים ללא מטרות רווח מעסיקים מאות ואפילו אלפי עובדים. הגודל שלנו משמעותו שאין לנו זמן לשכבות של ניהול או תקורה, או לכל דבר מלבד השגת תוצאות.

סיבה חמישית: אנחנו אחראים מבחינה כספית ונמצאים תחת בקרה מתמדת

החשש משימוש לרעה בכספי תרומה הוא נפוץ, למרות שמרבית הארגונים מורכבים מאנשים טובים שרוצים לעשות דברים טובים. אין מקום לחשש כזה בכל הנוגע לתרומות לאוואז, בין היתר משום שאחנו נדרשים על פי חוק לבקרה חיצונית כל 12 חודשים. תהליך הבקרה בוחן כל היבט של ספרי החשבונות וההתנהלות הכספית שלנו. עברנו בקרה כבר ארבע פעמים מאז הקמת הארגון, ובכל פעם התוצאה היתה ללא רבב. גללו למטה כדי לראות פירוט של ההוצאות שלנו וכן דוחות מבוקרים ודיווחי מס.

סיבה שישית: אנחנו מעבירים את הכסף הלאה כשיש בכך צורך ותומכים במטרות מובילות מחוץ לארגון

ארגון אוואז תרם כמעט 5 מיליון דולר לארגונים אחרים, במקרים בהם ארגונים אלו היו מוכשרים יותר לפעול ולהשפיע בנושא מסוים. כך למשל, תרמנו 1.6 מיליון דולר לנזירים בבורמה ולקבוצות סיוע, ו-1.3 מיליון דולר לארגוני סיוע בהאיטי - צפו כאן בוידאו מקבוצות שקיבלו את התרומות שלנו. האופן שבו אנחנו תומכים בארגונים חשוב גם הוא. להרבה קרנות תהליך ארוך ובירוקרטי שמקשה על מתן סיוע בזמן. אוואז מאתר את האנשים ואת הארגונים הטובים ביותר ולא מנהל אותם, אלא מעצים אותם כך שימשיכו לעשות את מה שהם מצטיינים בו.

סיבה שביעיות - אנחנו ארגון עצמאי לחלוטין

אוואז לא מקבל כסף מממשלות ומתאגידים. עובדה זו מבטיחה שהקול שאנחנו משמיעים יהיה תלוי בלעדית בערכים של חברי הקהילה ולא באינטרסים של מממן גדול כזה או אחר. קבלנו סכומים ראשוניים להקמת הארגון מארגונים שותפים ומגופים ללא כוונת רווח, אבל כיום 90% מהתקציב מגיע מתרומות קטנות דרך האינטרנט. כך, האג'נדה היחידה שלנו היא זו של האזרחים חברי קהילת אוואז.

סיבה שמינית: אנחנו פוליטים! (זה ממש חשוב)

ארגונים רבים מציעים תרומה המוכרת כפטורה מממס. אבל המשמעות היא שהם ממומנים במידת מה על ידי משלמי המיסים, וממשלות עושות בעובדה זו שימוש כדי להגביל את פעילותם, את הנושאים שמותר להם לבקר או כדי למנוע מהם לתמוך או להתנגד לפוליטיקאים מכהנים. אוואז יוצא דופן בכך שהתרומות לארגון אינן מוכרות במס ואנחנו נותרים חופשיים לחלוטין לומר ולעשות כל מה שצריך כדי לגרום למנהיגים להקשיב לאזרחים. אנחנו חופשיים גם לפעול בזירה הפוליטית, שכל כך הרבה נושאים חשובים נידונים ומוכרעים בה.

סיבה תשיעית: אנחנו פועלים היכן שקיים הצורך הדחוף ביותר או ההזדמנות הגדולה ביותר

מרבית הארגונים מתרכזים בנושא אחד לאורך תקופה ארוכה. זהו אופן פעילות חשוב ומשמעותי, אבל כתוצאה מכך צרכים דחופים או הזדמנויות גדולות לשינוי חברתי עלולים להישאר ללא מענה. הקמפיינים של אוואז מטפלים בנושאים הדחופים ביותר והיכן שפעולה אזרחית מהירה וסוחפת נחוצה במיוחד. אנחנו עובדים בשיתוף עם ארגונים מומחים בכל אחד מהתחומים בהם אנחנו פועלים, וכולם מתארים את אוואז כערך מוסף משמעותי מאין כמוהו לעבודתם.

סיבה עשירית - מודל פעולה דמוקרטי ודין וחשבון לחברים בקהילת אוואז

הקמפיינים באוואז מגיעים מהחברים בקהילה. סדרי העדיפויות השבועיים והשנתיים שלנו נקבעים בעקבות תוצאות סקרים שאנו עורכים בין החברים וכל קמפיין חדש נבחן קודם על-ידי חברים ברשימה. לרשותכם קישור לסקר השנתי שערכנו ב-2012: https://secure.avaaz.org/he/january_poll_2012_people_power_rb/ . לא משנה כמה עבודה השקענו בקמפיין, אם הוא לא יזכה לתמיכת החברים - לא נריץ אותו. כך שלמעשה החברים בקהילה קובעים למה ישמשו כספי התרומות.

סיבה 11 - אין עוד ארגון כמו אוואז

אוואז הוא הארגון הראשון והיחיד בסדר הגודל הזה, שפועל כארגון בינלאומי בזירה האינטרנטית לקידום קמפיינים עולמיים במגוון נושאים ןמוכוון ע"י החברים בארגון. בעולם שבו נדרשות יותר ויותר פעולות דמוקרטיות חוצות גבולות כדי לפתור בעיות עולמיות, לאוואז יכולת יחודית לחולל שינוי. אין אף ארגון אחר שיכול ליצור לחץ דמוקרטי רחב ומתואם היטב במעל 150 מדינות בתוך 24 שעות. מודל חדש של פוליטיקת המונים מבוססת אינטרנט כבר השפיעה על הפוליטיקה בכמה מדינות ואוואז מקדמת את המודל המוכח הזה אל הזירה הבינלאומית. התוצאה היא התנועה העולמית האינטרנטית הגדולה בהיסטוריה - ועוד ידנו נטויה.

ליחצו כאן למידע על ההוצאות וההתנהלות הפיננסית של אוואז