Update your Cookie Settings to use this feature.
Click 'Allow All' or just activate the 'Targeting Cookies'
By continuing you accept Avaaz's Privacy Policy which explains how your data can be used and how it is secured.
Got it

Uratuj nosorożce!

Do przywódców Unii Europejskiej:

Jako świadomi obywatele międzynarodowej społeczności, zwracamy się do Ciebie z prośbą o wezwanie wszystkich stron Konwencji Handlu Dzikimi Zwierzętami I Roślinami Gatunków Zagrożonych Wyginięciem, do wsparcia walki o ochronę nosorożców i natychmiastowy zakaz handlu produktami, które pochodzą od tych zwierząt. Ponadto wierzymy, że należy jak najszybciej wprowadzić zaostrzenie kar, za łamanie wcześniejszych ustaleń, a kraje konsumujące te produkty winny stosować się do swoich obietnic i uświadamiać obywateli w tej sprawie. Twoja inicjatywa może powstrzymać kłusownictwo i uratować nosorożce przed wyginięciem.  

Enter your email address:
By continuing you agree to receive Avaaz emails. Our Privacy Policy will protect your data and explains how it can be used. You can unsubscribe at any time.
Uratuj nosorożce!

Z rąk kłusowników co roku ginie coraz więcej nosorożców. Jeśli nie podejmiemy teraz odpowiednich kroków, kolejne zabójstwa doprowadzą w końcu do ostatecznego wyginięcia tych zwierząt. Według ostatnich szokujących statystyk, aż 440 nosorożców zginęło w zeszłym roku w samej tylko Republice Południowej Afryki -- w porównaniu z danymi sprzed pięciu lat, kiedy ofiarą kłusowników padło jedynie 13 zwierząt, ostatnie szacunki są niepokojąco wysokie. Europa dysponuje narzędziami, dzięki którym mogłaby przewodzić akcji ochrony nosorożców na całym świecie, ale najpierw musi usłyszeć nasz głośny sprzeciw!

Siłą napędową kłusownictwa jest nagły wzrost zapotrzebowania na rogi nosorożców, używane do produkcji fałszywych leków na raka, środków na zatrucia alkoholowe i talizmanów przynoszących szczęście w Chinach i Wietnamie. Protesty w RPA są jak dotąd ignorowane przez władze, ale Europa dysponuje dużo większą siłą przebicia, dzięki której mogłaby wezwać do całkowitego zakazu handlu tymi zwierzętami --ze wszystkich i do wszystkich zakątków świata. Będzie ku temu świetna okazja podczas następnego międzynarodowego szczytu w sprawie handlu dzikimi zwierzętami, który odbędzie się w lipcu tego roku.

Sytuacja jest już tak tragiczna, że zagrożone są nawet zwierzęta w brytyjskich ogrodach zoologicznych, które ostatnio poddano specjalnej ochronie z powodu grasujących gangów porywaczy nosorożców! Zorganizujmy wielki protest i zmuśmy Europę by podjęła odpowiednie działania i uratowała nosorożce przed wyginięciem. Jeśli uda nam się zebrać 100 tys. podpisów, nasza petycja wraz z hukiem kartonowych zwierząt, dotrze do Brukseli- centrum decyzyjnego Europy. Każde 50 tys. podpisów będzie reprezentowane przez jednego kartonowego nosorożca -- w ten sposób europejscy delegaci z łatwością zrozumieja jak silna jest nasza petycja, ta wizualizacja pomoże im w podjęciu właściwej decyzji. Podpisz petycję i przekaż tego maila znajomym.
Posted:

Tell Your Friends