Wyrzućmy hejt z Parlamentu!

Do Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego oraz do wszystkich Posłów i Posłanek w PE:

Mając na uwadze pełne nienawiści wypowiedzi polskiego europosła Janusza Korwin-Mikkego na temat kobiet i imigrantów oraz wykonanie przez niego nazistowskiego salutu w sali obrad, apelujemy o zawieszenie go w prawach posła. Czyny, których się dopuścił, nie tylko naruszają regulamin Parlamentu, ale także urągają wartościom etycznym całej Unii Europejskiej, których Parlament Europejski ma obowiązek strzec.
Przepraszamy, petycja Avaaz wymaga urochomienia javascript w twojej przeglądarce. Please turn on javascript and try again. (Here are some instructions on how to turn on javascript)< BR>
Avaaz.org chroni Twoją prywatność i będzie Cię informować o tej i innych kampaniach.

Do Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego oraz do wszystkich Posłów i Posłanek w PE:
"Mając na uwadze pełne nienawiści wypowiedzi polskiego europosła Janusza Korwin-Mikkego na temat kobiet i imigrantów oraz wykonanie przez niego nazistowskiego salutu w sali obrad, apelujemy o zawieszenie go w prawach posła. Czyny, których się dopuścił, nie tylko naruszają regulamin Parlamentu, ale także urągają wartościom etycznym całej Unii Europejskiej, których Parlament Europejski ma obowiązek strzec."
Kilka dni temu Janusz Korwin-Mikke oświadczył w Parlamencie Europejskim, że kobiety powinny zarabiać mniej niż mężczyźni, ponieważ są od nich „słabsze, mniejsze i mniej inteligentne”. Wiecie, co możemy zrobić? Wypędzić tego hejtera z Europarlamentu!

Korwin już nie raz wykorzystywał parlamentarny pulpit do szerzenia nienawiści: imigrantów nazwał „ludzkim śmieciem”, a w sali obrad wykonał nazistowski salut. Jak dotąd karano jego wybryki tylko symbolicznymi grzywnami. Ale teraz Parlament Europejski wszczął dochodzenie w jego sprawie i może zawiesić go w prawach posła. Zaapelujmy masowo, aby tak się stało!  

Parlament może podjąć decyzję *w każdej chwili*.
Podpisz petycję. Wezwijmy dziś posłów i posłanki w Europarlamencie, aby usunęli ze swojego grona tego mizogina, rasistę i hejtera.

Powiadom znajomych

Udostępnij link tej kampanii na Twitterze, Skypie lub Facebooku: