Kontynuując, akceptujesz naszą Politykę prywatności, która chroni Twoje dane i wyjaśnia, w jaki sposób są wykorzystywane.
Rozumiem
Używamy plików cookie, aby analizować użytkowanie strony i aby Wasze doświadczenie z korzystania z tej strony było jak najlepsze. Dowiedz się więcej o naszej Polityce plików cookie.
OK

Każde dziecko w szkole

Do Sekretarza Generalnego ONZ Ban Ki Moona i światowych liderów:

Wspieramy Malalę i wzywamy Państwa do podjęcia walki z obecnym kryzysem edukacji na świecie. Wszystkie rządy i organizacje pozarządowe świata winny zapewnić niezbędne fundusze i zreformować prawo tak by 57 milionów dzieci, które obecnie nie chodzą do szkoły, miało dostęp do nauki. Nie pozostało nam już zbyt wiele czasu by spełnić wcześniejsze obietnice ONZ- każde dziecko na ziemi miało do 2015 roku mieć zagwarantowany dostęp do edukacji.

E-mail:
Podaj swój numer telefonu, jeśli chcesz kontaktować się z nami przez telefon lub sms
Przepraszamy, petycja Avaaz wymaga urochomienia javascript w twojej przeglądarce. Please turn on javascript and try again. (Here are some instructions on how to turn on javascript)< BR>
Kontynuując, wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-maili od Avaaz. Nasza Polityka prywatności chroni Twoje dane i wyjaśnia, w jaki sposób są wykorzystywane. W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji.

Ostatnio podpisali

Kiedy grupa pakistańskich uczennic wracała ze szkoły do domu, ich autobus zaatakowali terroryści. Na miejscu zginęło 14 dziewczynek. Resztę przetransportowano do szpitala, w którym wybuchła następna bomba, raniąc kolejne uczennice i pomagające im pielęgniarki.

Czasami z nawet największej ciemności wyłania się jednak najjaśniejsze światło. W samym środku tej tragedii, pojawiła się 15-letnia Malala, ze swym apelem o powszechną edukację dla wszystkich pakistańskich dzieci. W zeszłym roku została za to postrzelona w głowę. Przeżyła i z pomocą miliona z nas wywalczyła zmiany w pakistańskim systemie edukacji.

Nie spoczęła jednak na laurach. Dziś przemówi w ONZ by zaproponować nowy światowy cel: otwarcie drzwi szkół dla wszystkich dzieci na ziemi. Jej postulaty są zaskakująco wykonalne -- koszty takiej światowej reformy byłyby równe budowie dwóch elektrowni atomowych! Zademonstrujmy solidarność z tą dziewczyną i przemieńmy tragedię wielu pakistańskich dzieci w pełną nadziei przyszłość.
Opublikowane: 10 lipca 2013

Powiadom znajomych

Udostępnij link tej kampanii na Twitterze, Skypie lub Facebooku: