Aby korzystać z tej funkcji, zmień ustawienia plików cookie .
Kliknij opcję „Zezwalaj Na Wszystkie” albo włącz akceptowanie „Reklamowe Pliki Cookies” .
Kontynuując, akceptujesz naszą Politykę prywatności , która chroni Twoje dane i wyjaśnia, w jaki sposób są wykorzystywane.
Rozumiem

Pomóżcie ocalić mojego męża

Do Sigmara Gabriela, wicekanclerza i ministra gospodarki Republiki Federalnej Niemiec:

My – obywatele i obywatelki świata – jesteśmy bardzo przejęci losem uwięzionego blogera, Rafia Badawiego. Nalegamy, by zrobił Pan wszystko, co w Pańskiej mocy, aby zapewnić jego szybkie i bezwarunkowe uwolnienie oraz zgodę na opuszczenie kraju. Niemcy są jednym z największych eksporterów broni do Arabii Saudyjskiej. Wzywamy Pana do wstrzymania takich kontaktów handlowych, dopóki ich odbiorcy łamią powszechnie uznawane prawa człowieka. Pańska pozycja może nie tylko doprowadzić do uwolnienia Raifa, ale także wyznaczyć nowe standardy odpowiedzialnego handlu.

Wpisz swój adres e-mail:
Kontynuując, wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-maili od Avaaz. Nasza Polityka prywatności chroni Twoje dane i wyjaśnia, w jaki sposób są wykorzystywane. W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji.

Ostatnio podpisali

Pomóżcie ocalić mojego męża

dłonie i stopy są skute kajdanami. Wystawiona na widok publiczny twarz wykrzywia się w bólu. Trudno w to uwierzyć, ale właśnie tak publicznie wychłostano mojego męża pięćdziesięcioma batami. Teraz podobno może zostać skazany na śmierć – ale możecie mi pomóc go uratować!

Nazywam się Ensaf Haidar, a Raif jest moim mężem. W zeszłym roku został skazany na dziesięć lat więzienia i tysiąc batów za „obrazę Islamu”. Jego przestępstwo polegało na wyrażeniu własnej opinii na blogu. Raif jest spokojnym człowiekiem i kochającym ojcem. Trójka naszych dzieci i ja bardzo za nim tęsknimy. Boimy się o jego życie.

Niemcy mogą nam pomóc go uratować.
Za 48 godzin Sigmar Gabriel, niemiecki wicekanclerz i minister gospodarki, uda się z wizytą do Arabii Saudyjskiej. Jeżeli użyje swoich wpływów i wesprze Raifa, może nakłonić saudyjskich przywódców do zmiany stanowiska.

Osobiście prosiłam Sigmara Gabriela o pomoc. Jednak jeden głos nie jest wystarczająco silny. Dlatego proszę was wszystkich o wsparcie. Wyprawmy Gabriela w podróż z głośnym wezwaniem całego świata do podjęcia negocjacji w sprawie uwolnienia Raifa. Proszę, przyłącz się teraz do mnie i udostępnij tę wiadomość każdemu kogo znasz.

Ensaf Haidar, żona Raifa Badawiego

Powiadom znajomych