Aby korzystać z tej funkcji, zmień ustawienia plików cookie .
Kliknij opcję „Zezwalaj Na Wszystkie” albo włącz akceptowanie „Reklamowe Pliki Cookies” .
Kontynuując, akceptujesz naszą Politykę prywatności , która chroni Twoje dane i wyjaśnia, w jaki sposób są wykorzystywane.
Rozumiem

Indie: szkoła, nie praca za grosze

Do członków Indyjskiego Parlamentu i światowych przywódców:

Wzywamy cię do natychmiastowego wprowadzenia poprawki do ustawy Child and Adolescent Labour Abolition. W twoich rękach spoczywa los zatrudnionych dzieci poniżej 14 roku życia i to dzięki tobie więcej z nich może uczęszczać do szkół i zdobywać lepsze wykształcenie. Apelujemy także do Indii oraz wszystkich państw na ziemi, by dążyły do całkowitego zakazu pracy dla dzieci i rozwinęły programy socjalne, dzięki którym wszystkie dzieci na całym świecie do 2016 roku, terminu wyznaczonego przez ONZ, pójdą do szkoły.

Wpisz swój adres e-mail:
Kontynuując, wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-maili od Avaaz. Nasza Polityka prywatności chroni Twoje dane i wyjaśnia, w jaki sposób są wykorzystywane. W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji.

Ostatnio podpisali

Indie: szkoła, nie praca za grosze

Parlament Indii zamyka posiedzenie nie uchwaliwszy zakazu zatrudniania dzieci poniżej 14 roku życia . Co gorsza, poprawka do obecnego prawa pracy nieletnich wspierana przez większość parlamentarzystów, była ignorowana tygodniami ponieważ uznano ją za "sprawę drugorzędną"!

Indie to światowa stolica zatrudnienia nieletnich -- dzieci w wieku 5 lat są zmuszane do pracy i traktowane jak współcześni niewolnicy, często bite i poniżane. Nowa poprawka wprowadzałaby zakaz zatrudniania pracowników poniżej 14 roku życia, a biedne rodziny wspierałaby stypendiami, dzięki którym dzieci mogłyby chodzić do szkoły. Niestety parlamentarzyści pozwolili na zepchnięcie tej sprawy na dalszy plan. Zdesperowane fundacje ochrony praw dziecka w Indiach biją więc na alarm, prosząc o pomoc.

Jeśli wszyscy wspólnie zabierzemy głos w tej sprawie, oczy całego świata skierują się na Indie i parlamentarzyści będą zmuszeni przeprowadzić głosowanie w tej sprawie. Podpisz tę naglącą petycję -- jeśli zbierzemy 1 milion podpisów, wspólnie z zatrudnionymi kiedyś dziećmi dostarczymy tę petycję do Parlamentu!

Opublikowane:

Powiadom znajomych