Aby korzystać z tej funkcji, zmień ustawienia plików cookie .
Kliknij opcję „Zezwalaj Na Wszystkie” albo włącz akceptowanie „Reklamowe Pliki Cookies” .
Kontynuując, akceptujesz naszą Politykę prywatności , która chroni Twoje dane i wyjaśnia, w jaki sposób są wykorzystywane.
Rozumiem

UE: Powstrzymajcie śmierć na morzu

Do przywódców państw Unii Europejskiej i ministrów ich rządów, do Przewodniczącego i członków Komisji Europejskiej oraz do wszystkich przywódców politycznych świata:

Wzywamy Was: jak najszybciej stwórzcie godną XXI wieku, humanitarną politykę ochrony uchodźców, która pozwoli ratować ludzi uciekających przed wojną i głodem oraz zapewnić im bezpieczne schronienie. Oznacza to radykalne rozszerzenie programu relokacji i przesiedleń uchodźców tak, aby odpowiedzialność była rozłożona na wszystkie kraje Europy i świata oraz by umożliwić łączenie rodzin; zapewnienie finansowego i technicznego wsparcia krajom w największym stopniu dotkniętym obecnym kryzysem oraz zagwarantowanie, że żadne operacje militarne nie będą narażać na niebezpieczeństwo osób szukających schronienia. Oczekujemy natychmiastowej, wspólnej akcji humanitarnej, której skala będzie adekwatna do ogromu tego kryzysu.

Wpisz swój adres e-mail:
Kontynuując, wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-maili od Avaaz. Nasza Polityka prywatności chroni Twoje dane i wyjaśnia, w jaki sposób są wykorzystywane. W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji.

Ostatnio podpisali

UE: Powstrzymajcie śmierć na morzu
Zdjęcie wyrzuconych na brzeg zwłok maleńkiego dziecka rozdziera nam serce. A to tylko jedna z wielu ofiar. Najgorsze jest to, że zamiast natychmiast ruszyć do działania, nasi przywódcy zajęli się przerzucaniem odpowiedzialności. Jednak po raz pierwszy pojawia się promień nadziei na rozwiązanie.

W odpowiedzi na żądania opinii publicznej kanclerz Niemiec Angela Merkel i przewodniczący Komisji Europejskiej przygotowują nowy, konkretny plan, który zapewni schronienie ludziom uciekającym przed wojną i głodem. Do planu przystąpiła już Francja, jednak Wielka Brytania, Polska, Węgry i inne kraje Europy Wschodniej starają się uniemożliwić podjęcie tych pilnych działań. Politycy UE mogą wprowadzić w życie godny XXI wieku, humanitarny plan otoczenia uchodźców opieką. Mogą też odwrócić się do uchodźców plecami. Wszystko zależy od tego, czy poczują silny nacisk opinii publicznej. To nasze zadanie.

Jesteśmy dziś w punkcie zwrotnym. Musimy pociągnąć polityków za sobą. Już za kilka dni ministrowie z krajów UE spotkają się, by ustalić wspólne stanowisko. Nie mamy więc czasu do stracenia. Poprzyj plan udzielenia schronienia zdesperowanym rodzinom. Avaaz dostarczy naszą petycję wszystkim najważniejszym decydentom jeszcze przed rozpoczęciem szczytu.

Powiadom znajomych