STOP egzekucji – uwolnić Pakszan!
Do Gholamhosseina Mohseniego Ejei, szefa władzy sądowniczej w Iranie:
Apelujemy o wstrzymanie egzekucji Pakszan Azizi, unieważnienie wydanego wyroku na nią oraz o jej natychmiastowe i bezwarunkowe uwolnienie.
Ponadto wzywamy do wprowadzenia moratorium na wykonywanie wyroków śmierci oraz do zniesienia kary śmierci w Iranie.
Wpisz swój adres e-mail:
Ostatnio podpisali

Teraz grozi jej śmierć przez powieszenie.
Agenci irańskiego wywiadu uprowadzili ją i ukryli przed światem. Przez kilka miesięcy była przetrzymywana w izolatce i torturowana. Zeszłego lata Pakszan zdołała wysłać notatkę, w której opisała, jak ją „przesłuchiwano”. Raz po raz wieszano ją i zdejmowano. Zakopywano ją 10 metrów pod ziemią i wyciągano na powierzchnię. To, co ją spotkało, przechodzi ludzkie wyobrażenie. Później, po rażąco niesprawiedliwym procesie, Iran skazał ją na śmierć.
Ale nadal możemy ją ocalić!
Obrońcy praw człowieka z całego świata apelują o protest z jednym tylko żądaniem: uwolnić Pakszan. Dołącz do pilnego apelu do najwyższego sędziego Iranu. Gdy zbierzemy wystarczająco dużo podpisów, nasz apel trafi do mediów. Pokażemy władzom Iranu, że oczy całego świata są zwrócone na ich kraj.
Opublikowane:
Powiadom znajomych