Aby korzystać z tej funkcji, zmień ustawienia plików cookie .
Kliknij opcję „Zezwalaj Na Wszystkie” albo włącz akceptowanie „Reklamowe Pliki Cookies” .
Kontynuując, akceptujesz naszą Politykę prywatności , która chroni Twoje dane i wyjaśnia, w jaki sposób są wykorzystywane.
Rozumiem

Koniec z destrukcyjnym uzależnieniem Polski

Do Premiera Donalda Tuska oraz Ministra Gospodarki Janusza Piechocińskiego :

Wzywamy Panów do uszanowania wyników demokratycznych referendów, w których mieszkańcy 6 gmin z województwa dolnośląskiego oraz dwóch gmin z województwa lubuskiego opowiedzieli się przeciw planom budowy odkrywkowych kopalni węgla. W obliczu gwałtownych zmian klimatycznych, Polityka energetyczna Polski do 2030 roku musi odejść od energii opartej na węglu i przekierować rynek kraju ku nowej, czystej energii przyszłości i ekologicznym miejscom pracy.

Wpisz swój adres e-mail:
Kontynuując, wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-maili od Avaaz. Nasza Polityka prywatności chroni Twoje dane i wyjaśnia, w jaki sposób są wykorzystywane. W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji.

Ostatnio podpisali

Koniec z destrukcyjnym uzależnieniem Polski
Lokalne społeczności w Polsce zaniepokojone fizycznym, społecznym i kulturowym spustoszeniem, jakie niesie za sobą budowa nowych kopalni odkrywkowych, w demokratycznym referendum stanowczo sprzeciwiły się planom wydobycia węgla na terenach ich gmin. Premier Tusk zignorował jednak ich głosy i planuje dalsze, oparte na węglu inwestycje oraz wysłanie na tereny gmin buldożerów, które zrównają z ziemią demokratyczne głosy mieszkańców. By przekonać go do wysłuchania obywateli, musimy wspólnie zwrócić się do rządu z natychmiastowym apelem.

Osiem społeczności zagłosowało przeciw budowie kopalni odkrywkowych na terenach swoich gmin, a tym samym w demokratyczny sposób zabrało głos w tej sprawie. Niestety, polski rynek energetyczny, a w związku z tym również polscy politycy, są uzależnieni od węgla do tego stopnia, że gotowi są przeorać demokratyczne prawa swoich obywateli w imię zabezpieczenia doraźnego interesu wielkich korporacji węglowych. Na szczęście misja śledcza Komisji Petycji Parlamentu Europejskiego w tym tygodniu pozwoli nam przypomnieć Premierowi Tuskowi, że jego zasadniczym obowiązkiem jest dbanie o dobro obywateli i zrównoważony rozwój kraju.

To jedyna taka szansa by upewnić się, że głos 95% mieszkańców gmin, którzy opowiedzieli się przeciw planom budowy kopalni metodą odkrywkową zostanie wreszcie wysłuchany. Zbierzmy wystarczające wsparcie, tak by do Premiera Tuska dotarł nasz głośny apel i przekonajmy go, że interesy obywateli winny stać ponad interesami wielkich korporacji energetycznych. Podpisz i pomóż nam nagłośnić tę sprawę. Jeśli uda nam się zebrać 50 tys. podpisów, wręczymy naszą petycję członkom misji śledczej podczas jutrzejszej konferencji prasowej oraz poprosimy ich o to, by osobiście przedstawili nasze postulaty Premierowi.
Opublikowane:

Powiadom znajomych