Aby korzystać z tej funkcji, zmień ustawienia plików cookie .
Kliknij opcję „Zezwalaj Na Wszystkie” albo włącz akceptowanie „Reklamowe Pliki Cookies” .
Kontynuując, akceptujesz naszą Politykę prywatności , która chroni Twoje dane i wyjaśnia, w jaki sposób są wykorzystywane.
Rozumiem

3 miliony by uratować pszczoły

Do Ministrów Rolnictwa i Światowych Przywódców:

Wzywamy Cię do wprowadzenia natychmiastowego zakazu stosowania neonikotynoidowych pestycydów. Dramatyczny spadek populacji pszczół naraża na niebezpieczeństwo cały nasz łańcuch pokarmowy. Jeśli wprowadzisz w życie rozsądne rozwiązania w tej sprawie, uratujesz pszczoły przed wyginięciem.

Wpisz swój adres e-mail:
Kontynuując, wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-maili od Avaaz. Nasza Polityka prywatności chroni Twoje dane i wyjaśnia, w jaki sposób są wykorzystywane. W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji.

Ostatnio podpisali

3 miliony by uratować pszczoły

Na całym świecie, po cichu, wymierają kolejne biliony pszczół, stwarzając tym samym zagrożenie natychmiastowego spadku produkcji żywności. Miliony głosów sprzeciwu na całym świecie przekonały przywódców europejskich do wprowadzenia zakazu na te trujące pestycydy, ale nie możemy się jeszcze poddać - te zabójcze substancje są w użyciu na całym świecie i poważnie zagrażają globalnej populacji pszczół.

27 krajów europejskich zagłosowało za wprowadzeniem dwuletniego zakazu na tę truciznę. To wielkie zwycięstwo tym bardziej, że jak dowodzi przykład Włoch, gdzie zakaz funkcjonuje od lat, dzięki takim zakazom populacja pszczół wraca do poprzedniej witalności. Niestety, Bayer i Syngenta -- wielcy chemiczni producenci -- nie ustają w swych próbach lobbowania przeciw umowie UE, i utrzymania tej trucizny na rynku. Jeśli uda nam się stworzyć wielki rój globalnego sprzeciwu, przekonamy przywódców europejskich by nie poddali się korporacyjnym naciskom -- i przekonali głowy państw na całym świecie do tego, że warto jest inwestować w zdrowie i środowisko miast sprzyjać wielkim korporacyjnym zyskom. Nasze głosy naprawdę się liczą! W zeszłym roku, petycja podpisana przez 1,2 mln z nas, zmusiła władze USA do otwartych konsultacji publicznych w sprawie pestycydów -- a nasza 2,6 milionowa petycja przekonała wielu europejskich przywódców -- teraz jeśli uda nam się zebrać 3 milionów, możemy przekonać głowy państw na całym świecie. Podpisz naglącą petycję i pomóż nam nagłośnić tę sprawę:
Opublikowane:

Powiadom znajomych