Aby korzystać z tej funkcji, zmień ustawienia plików cookie .
Kliknij opcję „Zezwalaj Na Wszystkie” albo włącz akceptowanie „Reklamowe Pliki Cookies” .
Kontynuując, akceptujesz naszą Politykę prywatności , która chroni Twoje dane i wyjaśnia, w jaki sposób są wykorzystywane.
Rozumiem

Ocalmy pszczoły

Do Ministrów Rolnictwa i Światowych Przywódców:

Wzywamy Państwa do wprowadzenia natychmiastowego zakazu stosowania pestycydów neonikotynoidowych. Dramatyczny spadek populacji pszczół naraża na niebezpieczeństwo cały nasz łańcuch pokarmowy. Jeśli wprowadzicie w życie rozsądne rozwiązania w tej sprawie, uratujecie pszczoły przed wyginięciem.

Wpisz swój adres e-mail:
Kontynuując, wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-maili od Avaaz. Nasza Polityka prywatności chroni Twoje dane i wyjaśnia, w jaki sposób są wykorzystywane. W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji.

Ostatnio podpisali

Ocalmy pszczoły

Na całym świecie, po cichu, wymierają biliony pszczół, stwarzając tym samym zagrożenie dla naszych upraw i produkcji żywności. Nacisk opinii publicznej przekonał przywódców Unii Europejskiej do wprowadzenia zakazu na te trujące pestycydy, ale nie możemy się jeszcze poddać - te zabójcze substancje są w użyciu na całym świecie i poważnie zagrażają globalnej populacji pszczół.

27 krajów europejskich zagłosowało za wprowadzeniem dwuletniego zakazu na tę truciznę. To wielkie zwycięstwo, ponieważ wiemy, że zakazy funkcjonują. Niestety, Bayer i Syngenta -- wielcy chemiczni producenci -- nie ustają w swych próbach lobbowania przeciw umowie UE, i utrzymania tej trucizny na rynku. Jeśli uda nam się stworzyć wielki rój globalnego sprzeciwu, przekonamy przywódców europejskich by nie poddali się -- i przekonali głowy państw na całym świecie do tego, że warto jest inwestować w nasze zdrowie i środowisko zamiast sprzyjać wielkim zyskom kilku korporacji.

Nasze głosy naprawdę się liczą! W zeszłym roku, petycja podpisana przez 1,2 mln z nas, zmusiła władze USA do rozpoczęcia konsultacji publicznych w sprawie pestycydów -- a nasza 2,6 milionowa petycja przekonała wielu europejskich przywódców -- teraz jeśli uda nam się zebrać 3 miliony, możemy przekonać głowy państw na całym świecie do pozbycia się tych strasznych trucizn. Podpisz naglącą petycję i pomóż nam nagłośnić tę sprawę!

Powiadom znajomych