Aby korzystać z tej funkcji, zmień ustawienia plików cookie .
Kliknij opcję „Zezwalaj Na Wszystkie” albo włącz akceptowanie „Reklamowe Pliki Cookies” .
Kontynuując, akceptujesz naszą Politykę prywatności , która chroni Twoje dane i wyjaśnia, w jaki sposób są wykorzystywane.
Rozumiem

Ratujmy Wisłę

Do Komisji Europejskiej oraz rządów Polski, Ukrainy i Białorusi:

Polesie to bezcenny labirynt mokradeł, rzek i bagien. Dziś grozi mu niebezpieczeństwo: plan budowy drogi wodnej E40 Morzem Czarnym i Bałtykiem. Wybetonowane mają zostać setki kilometrów dzikich rzek, w tym znaczna część Wisły. Wzywamy do porzucenia planów budowy tej drogi wodnej we wszystkich krajach, przez które ma przechodzić. Żądamy ochrony unikalnej przyrody Polesia i innych cennych obszarów wzdłuż proponowanego szlaku wodnego, w tym obszarów Natura 2000 nad Wisłą, a także nieprzeznaczenia funduszy europejskich na tę drogę wodną.

Wpisz swój adres e-mail:
Kontynuując, wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-maili od Avaaz. Nasza Polityka prywatności chroni Twoje dane i wyjaśnia, w jaki sposób są wykorzystywane. W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji.

Ostatnio podpisali

Ratujmy Wisłę

Wisła, ta unikalna ostoja majestatycznego bielika i błękitnego zimorodka, jest w niebezpieczeństwie. Polski rząd chce ją w Siarzewie przegrodzić betonową tamą. To część monstrualnego planu – drogi żeglugowej E40 z Morza Czarnego do Bałtyku.

Na szczęście Komisja Europejska może zablokować budowę tamy, która zniszczy chronione unijnym prawem obszary. Bruksela już nie raz pomogła bronić polskiej przyrody, choćby Puszczy Białowieskiej. Organizacje ekologiczne próbują alarmować Komisję, jednak potrzebują nagłośnienia sprawy. Wesprzyjmy ich siłą naszej społeczności.

Podpisz petycję. Jeśli będzie nas wystarczająco dużo, wraz z partnerami przekażemy ją Komisji Europejskiej oraz polskim władzom. Nie zwlekaj! Musimy zdążyć, zanim kontrakty na budowę zostaną podpisane.

Petycja jest wspólną inicjatywą koalicji Ratujmy Polesie, Avaaz i WeMove Europe

fot. monikasmigielska
Opublikowane:

Powiadom znajomych