Aby korzystać z tej funkcji, zmień ustawienia plików cookie .
Kliknij opcję „Zezwalaj Na Wszystkie” albo włącz akceptowanie „Reklamowe Pliki Cookies” .
Kontynuując, akceptujesz naszą Politykę prywatności , która chroni Twoje dane i wyjaśnia, w jaki sposób są wykorzystywane.
Rozumiem

Powstrzymajmy budowę fabryki zmutowanych nasion Monsanto

Do prezydent Argentyny Cristiny Kirchner:

Jako zaniepokojeni obywatele świata, nawołujemy Panią do natychmiastowego zatrzymania planów Monsanto budowy olbrzymiego laboratorium modyfikacji genetycznej w Córdobie i urządzenia konsultacji publicznej. Fabryka oraz używane w niej pestycydy poważnie zagrażają zdrowiu miejscowej ludności i środowisku, jak również podważają prawo ludzi do decydowania, jaka żywność jest produkowana i spożywana w ich społecznościach. Nadeszła pora na prawdziwą publiczną debatę na temat przyszłości żywności modyfikowanej genetycznie w Argentynie.

Wpisz swój adres e-mail:
Kontynuując, wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-maili od Avaaz. Nasza Polityka prywatności chroni Twoje dane i wyjaśnia, w jaki sposób są wykorzystywane. W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji.

Ostatnio podpisali

Powstrzymajmy budowę fabryki zmutowanych nasion Monsanto

Monsanto wzmacnia swą pozycję na świecie budując nową, olbrzymią fabrykę zmutowanych nasion w Argentynie. Sofía Gatica to mieszkająca w Argentynie matka, która sprzeciwiła się koncernowi, ale spotkały ją za to groźby śmiercią i pobicie. Nie mamy czasu do stracenia – wesprzyjmy ją i powstrzymajmy budowę fabryki.

Monsanto produkuje modyfikowane genetycznie nasiona, które w połączeniu z toksycznymi pestycydami, tworzą wyniszczające ‘monokultury’ -- gdzie nie rośnie nic innego poza wybraną rośliną -- które pokrywają coraz większe połacie naszej planety. Obecnie koncern planuje budowę jednej z największych na świecie fabryk modyfikowanych genetycznie nasion w Córdobie.

Sofía, obawiając się zagrożeń zdrowotnych ze strony fabryki, stanęła na czele protestów, które poparło niemal 70% mieszkańców okolicy. Jeśli przez najbliższe 3 dni dołączy do niej 1 milion naszych członków, możemy nadać sprawie większego rozgłosu w lokalnych mediach, opublikować petycję za pomocą kampanii reklamowej i zmusić nielubianą prezydent Argentyny do zamknięcia fabryki i zatrzymania propagowania toksycznego rolnictwa Monsanto.

Opublikowane:

Powiadom znajomych