Aby korzystać z tej funkcji, zmień ustawienia plików cookie .
Kliknij opcję „Zezwalaj Na Wszystkie” albo włącz akceptowanie „Reklamowe Pliki Cookies” .
Kontynuując, akceptujesz naszą Politykę prywatności , która chroni Twoje dane i wyjaśnia, w jaki sposób są wykorzystywane.
Rozumiem

Godziny by powstrzymać karę śmierci za homoseksualizm w Ugandzie

Do Prezydenta Ugandy Museveni, Przedstawiciele Parlamentu Ugandy Rebecci Kadagy, Członków Parlamentu oraz światowych przywódców :

Wspieramy obywateli Ugandy, którzy wzywają swoich przywódców do wycofania raz na zawsze Ustawy Anty-Seksualnej i do ochrony uniwersalnych praw człowieka, które zapisane zostały w konstytucji Ugandy. Wzywamy liderów Ugandy i głównych partnerów tego kraju, do walki o sprawiedliwość i tolerancję i do sprzeciwu wobec prześladowaniu.

Wpisz swój adres e-mail:
Kontynuując, wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-maili od Avaaz. Nasza Polityka prywatności chroni Twoje dane i wyjaśnia, w jaki sposób są wykorzystywane. W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji.

Ostatnie komentarze

Pokaż nowsze komentarze...
Wczytaj więcej komentarzy...
Godziny by powstrzymać karę śmierci za homoseksualizm w Ugandzie
David Kato, zamordowany obrońca praw gejów w Ugandzie

Parlament Ugandy jest już o krok od uchwalenia ustawy według której homoseksualistom w kraju będzie grozić kara śmierci. Jeśli tak się stanie tysiącom Ugandyjczyków będzie grozić egzekucja – tylko dlatego, że są homoseksualistami.

Już wcześniej udało nam się powstrzymać uchwalenie tej ustawy. I tym razem możemy powtórzyć ten sukces. W zeszłym roku, po globalnym proteście, Prezydent Museveni zablokował dalsze prace nad ustawą. Jednak w Ugandzie nasilają się niepokoje społeczne, a religijni ekstremiści usiłują odwrócić uwagę międzynarodowej opinii publicznej i uchwalić nowe, napędzane nienawiścią prawo. Wspólnie możemy dowieść, że świat cały czas ma ich na oku.

Nie ma czasu do stracenia. W ciągu najbliższych 24 godzin zbierzmy milion podpisów przeciw karze śmierci dla gejów w Ugandzie -- dostarczymy je do rąk własnych przywódców w Ugandzie i kluczowych graczów w regionie. Kliknij by wesprzeć, po czym powiadom znajomych!
Opublikowane: