Bu özelliği kullanmak için çerez ayarlarınızı güncelleyin.
'Tüm Izin' seçeneğini tıklayın veya 'Hedefleme Çerezleri' ni aktif hale getirin.
Devam ederek, Avaaz'ın verilerinizi nasıl kullanabileceğini ve güvenliğini nasıl sağladığını açıklayan Gizlilik Politikası nı kabul ediyorsunuz.
Anladım

Yardım

Görsel kullanımı

Bırak resimler konuşsun

Doğru bir görsel bir bakışta herşeyi anlatabilir. Kampanya görselleri kampanyana hayat verir, insanların ilgisini çeker ve harekete geçmeye teşvik eder. İyi bir kampanya görseli seçmek için - yüzlerce örnek ve testten geçmiş - temel kuralları aşağıda bulabilirsin:

1. BİR İNSAN HİKAYESİYLE BAĞ KURSUN -- BİR KİŞİYE ODAKLAN


Avrupa'daki ekonomik krizle ilgili detaylar insanlara çok teknik ve karmaşık gelebilir; kalabalık bir protestocu grup kolaylıkla protesto ettikleri konunun önüne geçebilir. Kalabalık içindeki bu kız çocuğunu odağına alan görsel, alınacak ekonomik kararların bu kızın geleceği ve hayalleri üzerindeki etkilerini etkileyeceği mesajını veriyor.

2. KAMPANYAYI YANSITSIN


Bu kampanyanın ana öyküsü, misket bombalarının insafına kalan çocukların anlamsız ve çağdışı şiddet karşısındaki savunmasız kalmaları -- ve bu fotoğraf tüm bunları tek bir karede anlatabiliyor.

3. SORUNUN BÜYÜKLÜĞÜNÜ GÖSTER


İnanılmaz! Bu ağaçlar çok büyük gözüküyor ve çok sayıda ağaç kesilmiş. Bu görsel Brezilya’da yaşanmakta olan çevre tahribatının büyüklüğünü gösteriyor ve çok uzaklarda yaşanan bir şeyi -- Amazon’un yok edilmesini -- somut (ve durdurmak istediğiniz!) bir şey haline getiriyor.

4. MUHATABI EKLE


Kampanya görseline talepte bulunacağın kişinin resmini eklemek, onun baskıyı kişisel olarak da hissetmelerini sağlamak için iyi bir yoldur -- hiç kimse alenen eleştirilmekten hoşlanmaz.

5. RESİM GÖZE HOŞ GÖRÜNSÜN


Bu resimdeki ışık ve renkler çok büyüleyici -- kırmızı, turuncu ve sarılar içindeki bu insan seli saygıyla karışık bir güç ve samimiyet duygusu veriyor.

6. KARŞITLIĞI GÖSTER


Bu resimde doğru olmayan bir şeyler var -- tam teçhizatlı çevik kuvvet polisi, kadınları, çocukları ve çıplak bir bebeği ite kaka götürüyor. Bu karşıtlık tamamen absürd bir görüntü ortaya çıkarıyor ve durumun adaletsizliğini net biçimde resmediyor ve göstericilerle hükümetin tepkisi arasındaki oransızlığı ortaya koyuyor.

7. KÜLTÜR BOZUMU VE YENİDEN MARKALAMA


Herkesin görür görmez tanıdığı bir sembolü al ve kampanya mesajını yansıtacak biçimde değiştir.

8. ŞİDDET İÇEREN GÖRSELLER HER ZAMAN İŞE YARAMAZ


Her ne kadar dehşet verici görüntüler duygusal olarak çok güçlü olsa da, insanları rahatsız edip dikkatini dağıtabilir ve kampanya sayfandan gitmelerine yol açabilir. Bu görkemli fil sürüsü fotoğrafı, yasadışı avcılıkla mücadele kampanyasında, kanlar içindeki katledilmiş bir fil görüntüsünden daha etkili oldu.