Devam ederek, Avaaz'ın verilerinizi nasıl kullanabileceğini ve güvenliğini nasıl sağladığını açıklayan Gizlilik Politikası nı kabul ediyorsunuz.
Anladım
Ziyaretçilerin bu siteyi nasıl kullandığını analiz etmek ve size mümkün olan en iyi deneyimi sağlamamıza yardımcı olması için çerez kullanıyoruz. Lütfen Çerez Politikamızı inceleyin.
Tamam

Başarılı Bir Kampanya Hazırlama

ETKİLİ BİR KAMPANYA İÇİN ÖNERİLER

Geçtiğimiz 5 yıl içinde Avaaz topluluğu online eylemlerle sayısız kampanyada sonuç aldı. Her kampanya farklı ve eşsiz olsa da, başarılı olmuş kampanyaların bazı ortak noktaları var. İşte aşağıda Avaaz kampanyalarından damıtılan en önemli dersler.

Dünyayı değiştirmek artık daha kolay.

DİLEKÇELER NASIL ÇALIŞIR
Adım adım bir fikri online kampanya yoluyla siyasi değişime dönüştürme

KAMPANYANA BİR İSİM VERME
Başlık insanların kampanyanızla ilgili ilk dikkatini çekecek olan şeydir -- ve eğer dikkatlerini çekemezse son şey olabilir! Çarpıcı bir başlıkla kampanyanı nasıl görünür kılabileceğini öğren.

KAMPANYA METNİNİ YAZMA
Bu bölüm insanların neden dilekçene imza vermesi ve dilekçede hitap ettiğin yetkilinin neden harekete geçmesi gerektiğini savunduğun temel argümanı içeriyor -- başarıyla sonuçlanmış diğer kampanyaları örnek alarak mümkün olduğunca etkili bir metin hazırla.

AMACINI BELİRLEME
Dilekçen ancak talep ettiğin şey kadar güçlüdür. Bu faydalı önerileri dikkate alarak doğru “talep”te bulunduğundan emin ol.

MUHATAP BELİRLEME
Baskı oluşturulacak kişi veya kurumu doğru seçmek sonuç almayı çok daha kolaylaştıracaktır. Dilekçende doğru hedefi seçmek sonuca ulaşmanı çok çok kolaylaştıracaktır. Dilekçen için doğru hedefi nasıl belirleyeceğine dair ipuçlarını oku.

GÖRSEL KULLANIMI
Bir resim bin kelimeye bedeldir. Kampanyanın derdini daha da güçlü anlatmak için etkili bir görsel kullan.

DİLEKÇEYİ YAYGINLAŞTIRMA
Dilekçenin gücü, altındaki imza sayısından gelir. Bir kaç yıl içinde Avaaz dilekçelerine 14 milyondan fazla insan katıldı. Dilekçenin gücünü arttırmanın yollarını buradan öğren.


Dünyanın değişim yaratmaya odaklı en büyük ve en etkili online topluluğu