Bu özelliği kullanmak için çerez ayarlarınızı güncelleyin.
'Tüm Izin' seçeneğini tıklayın veya 'Hedefleme Çerezleri' ni aktif hale getirin.
Devam ederek, Avaaz'ın verilerinizi nasıl kullanabileceğini ve güvenliğini nasıl sağladığını açıklayan Gizlilik Politikası nı kabul ediyorsunuz.
Anladım

Yardım

Başarılı Bir Kampanya Hazırlamak

ETKİLİ BİR KAMPANYA İÇİN İPUÇLARI

Geçtiğimiz 5 yıl içinde Avaaz topluluğu çevrimiçi eylemleriyle sayısız kampanyada başarıya ulaştı. Her kampanya kendi içinde eşsiz olsa da, olumlu sonuçlanan kampanyaların bazı ortak noktaları var. İşte aşağıda Avaaz kampanya çalışmalarından damıttığımız en önemli dersler.

Dünyayı değiştirmek artık daha kolay.

DİLEKÇELERİMİZ NASIL ETKİLİ OLUYOR
Bir fikirle başlayıp bu fikri çevrimiçi bir dilekçe yoluyla adım adım bir siyasi değişime dönüştürme süreci

DİLEKÇENİ ADLANDIRMAK
Başlık, insanların dilekçende ilk görecekleri şeydir -- ve eğer ilgilerini çekemezse son şey de olabilir! Çarpıcı bir başlıkla kampanyanı nasıl görünür kılabileceğini öğren.

DİLEKÇE METNİNİ YAZMAK
Bu bölümde insanların neden dilekçene imza vermesi ve dilekçede hitap ettiğin yetkilinin neden harekete geçmesi gerektiğini açıklayacaksın -- başarıyla sonuçlanmış diğer kampanyaları örnek alarak mümkün olduğunca etkili bir metin hazırla.

HEDEFİNİ BELİRLEMEK
Dilekçen ancak talep ettiğin şey kadar güçlüdür. Bu bölümdeki faydalı önerileri dikkate alarak doğru “talep”te bulunduğundan emin ol.

MUHATABI TESPİT ETMEK
Baskı oluşturmak isteyeceğin kişi veya kurumu doğru seçmek sonuç almanı çok daha kolaylaştıracaktır. Dilekçen için doğru hedefi nasıl belirleyeceğine dair ipuçlarını bu bölümde bulabilirsin.

GÖRSEL KULLANIMI
Bir resim bin kelimeye bedeldir. Dilekçenin talebini daha da güçlü anlatması için etkili bir görsel kullan.

DİLEKÇENİ YAYGINLAŞTIRMAK
Dilekçenin gücü, atılan imza sayısındadır. Avaaz kampanyalarına birkaç yıl içinde 14 milyondan çok insan katıldı. Dilekçenin gücünü arttırmanın yollarını buradan öğren.