Bu özelliği kullanmak için çerez ayarlarınızı güncelleyin.
'Tüm Izin' seçeneğini tıklayın veya 'Hedefleme Çerezleri' ni aktif hale getirin.
Devam ederek, Avaaz'ın verilerinizi nasıl kullanabileceğini ve güvenliğini nasıl sağladığını açıklayan Gizlilik Politikası nı kabul ediyorsunuz.
Anladım

Avaaz Harcamaları ve Mali Konularda Bilgi

Avaaz tamamen üyeleri tarafından fonlanmaktadır ve bu yüzden yalnızca üyelerine karşı hesap verme sorumluluğu taşır -- büyük bağışçılara, vakıflara veya herhangi bir çıkar grubuna hesap vermek zorunda değil. Bütün ekibimiz üyelerimizin ne kadar büyük bir güven duygusu ve umutla bağış yaptığının farkındadır. Avaaz ekibinin her bir üyesi bu umut ve güvenin mükemmel birer temsilcisi ve hizmetkarı olma sorumluluğunu büyük bir ciddiyetle üstlenmektedir. Bunu nasıl yaptığımıza dair bilgiyi aşağıda aktarıyoruz.

Avaaz çalışanları ve üyeleri dünyanın dört bir tarafında bulunmakla beraber, Avaaz ABD’nin Delaware eyaletinde 501(c)4 kodlu kar amacı gütmeyen bir kuruluş olarak kayıtlıdır. New York Eyalet yasaları uyarınca Avaaz her yıl bağımsız mali denetim (audit) yaptırmak zorundadır. Mali denetimlerimiz Grant Thornton şirketi tarafından yapılmaktadır.


ABD Yurtiçi Gelirler İdaresi Avaaz’dan masraflarını şu üç başlık altında ayrı ayrı beyan etmesi ve belgelemesini talep eder: İdari ve Genel, Program (yani Kampanyalar) ve Kaynak Yaratma. Aşağıda 31/05/2007 tarihinde biten yıldan bugüne dek tüm mali yıllara ait harcama dökümlerini bulabilirsin. (Mali yılımızı, takvim yılıyla örtüşecek şekilde değiştirdiğimiz için 31/12/2008 beyanları sadece 1/06/2008 - 12/31/2008 tarihleri arasındaki 7 aylık dilimi kapsadığına dikkatini çekmek isteriz.)

İndirilebilir dosyalar