Bu özelliği kullanmak için çerez ayarlarınızı güncelleyin.
'Tüm Izin' seçeneğini tıklayın veya 'Hedefleme Çerezleri' ni aktif hale getirin.
Devam ederek, Avaaz'ın verilerinizi nasıl kullanabileceğini ve güvenliğini nasıl sağladığını açıklayan Gizlilik Politikası nı kabul ediyorsunuz.
Anladım

Giydiklerimiz öldürüyor

Benetton CEO'su Marco Airoldi dikkatine:

21'inci yüzyılın en korkunç sanayii kazalarından birinde, binlerce Rana Plaza tekstil atölyesi işçisi, dünyanın en zengin şirketlerinden bazıları için giysi üretirken diri diri enkaz altına gömüldü. Bugüne kadar Rana Plaza atölyesi ile bağlantısı olduğu doğrulanan büyük çokuluslu şirketlerin hepsi mağdurlar için tazminat planı Rana Plaza Düzenlemesi'ne katkı yaptı -- Benetton hariç. Dünya vatandaşları olarak Benetton'u bu plana katılmaya teşvik ediyoruz. Böylece bu korkunç felaketten sağ kurtulanlar kapsamlı bir tazminat alabilirler.

E-posta Adresini Gir:
Devam ederek Avaaz'ın size e-posta göndermesini kabul ediyorsunuz. Verileriniz Avaaz Gizlilik Politikası ile korunuyor ve bu belgede verilerinizin nasıl kullanılabileceği açıklanıyor. Dilediğiniz zaman e-posta gönderi listesinden ayrılabilirsiniz.

Son İmzalayanlar

Giydiklerimiz öldürüyor

Bangladeş’te kötü çalışma koşulları altında çalışan 8 katlı bir atölye 90 saniye içinde yerle bir oldu. 1,134 kişi öldü. Kurtulanlardan bazıları enkazdan ancak organlarını keserek kurtulabildi. Bu dehşet verici olaydan sonra BM çığır açıcı bir tazminat ve şirket sorumluluğu planı hazırladı. Mucizevi biçimde, bu plan işliyor -- ama kurtulanların bu suça karışmış bir şirketin borcunu kapatmasını sağlamak için yardımımıza ihtiyacı var.

Milyar dolarlık İtalyan tekstil devi Benetton giysilerini üreten kurbanlara tazminat ödemeyi reddediyor. Şirket, olayla tartışmasız bağlantısı olan küresel markalar içinde katkıda bulunmayan tek şirket. Şu ana kadar hâlâ kurtulanları görmezden geliyorlar ve itibarları zarar görmediği takdirde bundan paçayı sıyıracaklar. İşte bu noktada devreye biz giriyoruz.

Benetton Milano moda haftasına hazırlanıyor. Bu, İtalya moda dünyası için yılın en önemli olayı — ve bizim için de dev bir halkla ilişkiler skandalı yaratma fırsatı. Benetton’dan ödeme yapmasını ve bu planı kurtarmasını talep etmek için tıkla. 1 milyon imzaya ulaştığımızda, moda haftasında görmezden gelemeyecekleri çarpıcılıkta bir gösteriyle onları utandıracağız. Hemen imzala.

Arkadaşlarına söyle