Bu özelliği kullanmak için çerez ayarlarınızı güncelleyin.
'Tüm Izin' seçeneğini tıklayın veya 'Hedefleme Çerezleri' ni aktif hale getirin.
Devam ederek, Avaaz'ın verilerinizi nasıl kullanabileceğini ve güvenliğini nasıl sağladığını açıklayan Gizlilik Politikası nı kabul ediyorsunuz.
Anladım

St. Kitts ve Nevis: Balinaları Kurtarmak için Sayılı Günler

St. Kitts ve Nevis Başbakanı Timothy Harris ve balina avını kolaylaştıran diğer tüm ülkelerin dikkatine:

Soyu tükenmekte olan balinaların korunmasını önemseyen kaygılı dünya vatandaşları olarak tüm ülkelere İzlanda'nın balina avcılığı sektörüyle ilişkilerini kesmeleri çağrısında bulunuyor ve özellikle St. Kitts ve Nevis'ten The Winter Bay gemisini bayrağından çıkarmasını talep ediyoruz. 1,700 ton nesli tükenmekte olan fin balinası eti taşıyan bu gemi Japonya'ya gidecek. Ayrıca St. Kitts'e UBAK'ta Japonya'nın Güney Okyanusu'nda yaptığı ölümcül araştırmayı desteklemekten vazgeçmesi ve onun yerine balinaların korunmasını destekleme çağrısı yapıyoruz. Hiçbir ülke bu muhteşem yaratıkların katledilmesine dahil olmamalıdır.

E-posta Adresini Gir:
Devam ederek Avaaz'ın size e-posta göndermesini kabul ediyorsunuz. Verileriniz Avaaz Gizlilik Politikası ile korunuyor ve bu belgede verilerinizin nasıl kullanılabileceği açıklanıyor. Dilediğiniz zaman e-posta gönderi listesinden ayrılabilirsiniz.

Son İmzalayanlar

St. Kitts ve Nevis: Balinaları Kurtarmak için Sayılı Günler

İzlandalı balina avı filosu için av mevsimi kısa süre önce başladı ve soyu tükenmekte olan fin balinası avlama kotaları 171. Bu acımasız faaliyeti daha önce durdurmamıza ramak kalmıştı ve bugün sonsuza dek kepenk kapatmasını sağlayabiliriz.

Balina avcıları katliama devam ederken, patronları da geçen sene avlanan balinaların etlerini Japonya’ya göndermeye çalışıyor. 1,700 tondan fazla et Rusya ile Kuzey Kutbu arasındaki buzlu geçit kullanılarak nakledilmek üzere. Ama eğer minicik bir Karayip ülkesi olan St. Kitts ve Nevis gemiyi bayrağından çıkarırsa, bandırasız gemi limanı terk edemez! Turizm bu ülke ekonomisinin temel direği ve biz dünyanın ilgisini buraya çekerek itibarlarını tehlikeye atabiliriz.

Gemi her an yola çıkabilir o yüzden hemen harekete geçmemiz gerekiyor.

Topluluğumuz Avrupa ülkelerinin bu utanç verici ticaretten uzak durmaları için ikna edilmesine destek vermişti. Şimdi St. Kitts’in balina avcılarına yardım etmekten vazgeçmesini sağlayalım! Hemen imzala ve çağrıyı hızla yaygınlaştır -- Avaaz talebimizi doğrudan yeni Başbakan’a iletecek; o hızla bir tepki vermediği takdirde, Avaaz ülkenin en büyük turizm pazarı olan ABD’yi hedef alacak ve St. Kitts’in bu muhteşem yaratıkların katledilmesine nasıl destek verdiğini gösterecek.

Arkadaşlarına söyle