Bu özelliği kullanmak için çerez ayarlarınızı güncelleyin.
'Tüm Izin' seçeneğini tıklayın veya 'Hedefleme Çerezleri' ni aktif hale getirin.
Devam ederek, Avaaz'ın verilerinizi nasıl kullanabileceğini ve güvenliğini nasıl sağladığını açıklayan Gizlilik Politikası nı kabul ediyorsunuz.
Anladım

Yansımalar

Hareketimiz hakkında ne diyorlar


"Avaaz dünyanın idealizm duygusunu ortaya çıkardı... Liderler üzerindeki etkinizi küçümsemeyin."

Gordon Brown, Britanya eski Başbakanı

"Dünya liderlerine yarın değil şimdi harekete geçmeleri için üzerlerindeki baskıyı artırması için Avaaz’a katılan milyonlarca kişiye teşekkür etmek isterim."

Dr. Barbara Hendricks, Federal Çevre Bakanı, Almanya

"İlk on yılında Avaaz insanları güçlendirdi ve yurttaşların kaygı duyduğu konuları siyaset gündeminin en üstüne oturttu. Bu kutlamayı hak eden bir doğumgünü."

Martin Schulz, AB Parlamentosu Başkanı

"Avaaz ilham verici bir hareket ve daha şimdiden fark yarattı."

Al Gore, ABD Eski Başkan Yardımcısı

"Avaaz dünyanın her yerindeki dezavantajlılar için bir müttefik ve toplanma noktası."

Zainab Bangura, Birleşmiş Milletler Çatışmalarda Cinsel Şiddet hakkında Özel Raportör

"Avaaz insanlık için adaletsizliğe karşı umudu simgeliyor. Kimseye hesap vermeyen liderler ve kurumlar için de tam bir baş belası"

Salil Shetty, Uluslararası Af Örgütü Genel Sekreteril

"Avaaz’ın 10 yılı: yorulmak bilmeden iklim değişikliğine karşı mücadele, umut dolu bir gelecek için harekete geçirme, her yurttaş için adalet talebi."

Laurence Tubiana, Paris’teki COP21’de eski Fransa baş müzakerecisi

"Kendini bir rokete bağlayıp hayada uçabileceğin günü görecek kadar yaşayacağımızı düşünmüyordum... ama sonra Avaaz’la tanıştım. Tüm dünyadaki çalışmalara tam gaz veriyorlar kampanyaları ve hareketleri yeni ufuklara taşıyorlar."

Jamie Henn, Kurucu Ortak, 350.org

"Avaaz’ın etraftaki en iyi kuruluş olduğuna inanıyorum."

Stephen Fry, Komedyen

"Avaaz ve Adalet ve Barış için Papalık Konseyi Laudato si’, geçtiğimiz Eylül’de Papa’nın ABD ziyareti ve geçtiğimiz Aralık’ta Paris2te yapılan COP21 iklim değişikliği toplantısında işbirliği yaptı. Avaaz farklı kesimlerden insanları ortak kaygılar etrafında biraraya getirerek birlikte eylem yapmalarını sağlıyor."

Kardinal Turkson, Vatikan

"Avaaz halkı uyandırıyor. Bugünlerde en büyük ihtiyacımız bu."

Pavel Poc, Avrupa Parlamentosu Milletvekili

"Avaaz, gücü yeniden halka geri veren aktivizm 2.0. Tüm kavgalar, zaferler ve dünya çapında milyonlarca insana verdiğin ilham için teşekkürler!"

Veronica Caciagli, Italya İklim Ağı Başkanı

"Adeta sokağımın emniyeti için çalışan mahalle güvenlik ekibimiz gibi, Avaaz da küresel köyümüzde adalet ve sağduyu çağrısı yapan küresel bir topluluk olduğunu bize hatırlatıyor."

"Avaaz politika değişikliği talep eden ve insani krizlerde yardım için harekete geçen önemli bir savunuculuk ağına dönüştü."

"14 dil kullanan ve akıllara durgunluk verecek kadar uzun bir amaçlar listesine sahip olan hareket bazı olağanüstü başarılara imza attı."

"[Avaaz]" küresel sahnedeki yeni sesler içindeki en önemlilerinden biri.

"Avaaz hâlâ etkileyici bir şekilde küresel sisteme geri bildirim iletmeyi başarıyor. En iyisi de, siyasi kayıtsızlığa karşı çağdaş çözümler öneriyor."

"Bir e-kampanya grubu olan Avaaz'ın örgütsel gücünün de desteği sayesinde, yürüyüşler daha önce görülmemiş sayıda insanı sokaklara çıkardı.."

"İklim eylemi için yaygın bir destek seferberliğinin hayata geçirilmesinde önemli bir rol oynadı. Teşekkürler Avaaz, sen esin kaynağısın!"

Christiana Figueres, BM İklim Değişikliği Çerçeve Anlaşması eski Başkanı

"Avaaz değişim için kenetlenmiş, cömert, anlayışlı ve sabırsız. Siz küreselleşmenin aydınlık yüzüsünüz ve vizyonunuza ve temsiliyet anlayışınıza hiç bu kadar ihtiyaç duyulmamıştı. Lütfen gelecek için mücadeleye devam edin! "

Kate Hampton, Yönetici Direktör, Children's Fund for the Future

"Gücün yeniden halkın eline geçmesi birçok idealistin uzun zamandır en büyük hayali. Avaaz’ın en muazzam özelliği bunu gerçekten de, üstelik küresel düzeyde yapıyor olması. Giderek birbirinden kopan bir dünyada Avaaz tek ses halinde merhamet, hoşgörü ve adaletten sözediyor."

Peter Gabriel, Şarkıcı

"Avaaz ve dünyanın dört bir yanındaki üyeleri hükümetleri Filistin halkının devlet olma, özgürlük ve barış talebini desteklemeleri için hükümetlerin ikna edilmesinde önemli bir rol oynamıştır... onların dayanışmaları ve destekleri tüm Filistin’de hatırlanacak ve şükranla korunacaktır."

Leila Shahid, Filistin Avrupa Genel Temsilcisi

"Birçok kuruluş ve hareketle çalıştım ve hiç Avaaz kadar güçlü, etkin, dürüst ve hırslısını görmedim. Hem bir aktivist hem küçük çocukları olan bir baba olarak, ortak geleceğimiz için umudu bana Avaaz veriyor. On yılınızın ve sonrasındaki yüz yılınızın şerefine!"

Jerry Hauser, CEO, The Management Center

"Avaaz dünyaya sevgiyle bakan birçok adanmış insandan oluşuyor. Onlarla birçok şey paylaştım, çokça mücadele ettim ve aynı yolda yürüdüm. Onlarla, kendimi doğru yolda hissettim ve onlara, geçen yıl Papa Francis’in bize söylediği sözleri adamak istiyorum: ‘Siz çölleri ormanlara dönüştürüyorsunuz’. Bizimle orman olduğunuz için teşekkürler!"

Roberta Cafarotti, Bilimsel Birim Direktörü, Earth Day Italy

"Korku ve ırkçılığın toplumlarımızı tehdit ettiği ve Avrupa’nın duvarlar ördüğü bir dönemde Avaaz üyelerinin büyük seferberliği insanlığın sesinin tüm dünyada gümbür gümbür yankılanmasını sağladı."

Matina Katsiveli, Leros Dayanışma Ağı Kurucu Ortağı

"Avaaz özlemini duyduğumuz radikal değişimleri tetikleyen halk protestolarının en önünde duruyor."

Federico Mayor Zaragoza, Eski UNESCO başkanı

"Avaaz yaptığı iş olağanüstü. Paris Belediye Başkanı olarak, yüzyılımızın önemli meselelerinde ilerleme sağlanabilmesinin yurttaşlar sayesinde mümkün olduğu fikrine katılıyorum ve en önemli konunun iklim değişikliği olduğunu söylemek istiyorum."

Anne Hidalgo, Paris Belediye Başkanı /span>

"Adaletsizliğe karşı durmakta ve gezegen için gerekli değişiklikleri savunmakta vazgeçilmez, dünyanın her köşesindeki insanların seslerini duyurmakta güçlü, çağdaş ve dijital bir toplumda ağların gücünü öngörebilecek kadar yenilikçi. İşte Avaaz. İşte Avaaz'ı eşsiz yapan bu!"

Beto Vasconcelos, Brezilya Başkanı eski Özel Kalemi

"Avaaz çok daha iyi bir dünya talep edenlere ses, değişim araçları ve bu yüzden güç veriyor. Çok yaşa, Avaaz!"

Carne Ross, Director, Direktör, Bağımsız Diplomat