Bu özelliği kullanmak için çerez ayarlarınızı güncelleyin.
'Tüm Izin' seçeneğini tıklayın veya 'Hedefleme Çerezleri' ni aktif hale getirin.
Devam ederek, Avaaz'ın verilerinizi nasıl kullanabileceğini ve güvenliğini nasıl sağladığını açıklayan Gizlilik Politikası nı kabul ediyorsunuz.
Anladım

Gezegenimizi kurtaracak mucizevi plan

Gezegenimizi kurtaracak mucizevi plan

15.000 bilim insanı, acil durum çağrısında bulundu. Bir “insanlığa uyarı” mesajı yayınladılar ve eğer dünyayı kirletmeye son vermezsek, gezegenimizin yok olma tehlikesiyle karşı karşıya kalacağına dikkat çektiler.

Ortaya koydukları gerçekler ürkütücü: canlı türleri, doğal döngülerinden 1000 kat daha hızlı şekilde yok oluyor. Büyük Set Resifi’nin %90’ı öldü ya da ölmek üzere. Okyanuslarda o kadar çok plastik atık var ki, artık balıklar plastikle beslenmeye bağımlı hale geldi.

Ama bilim insanlarının bir bulgusu daha var -- bizi kurtarabilecek bir mucize. Eğer gezegenimizin %50’sini insan istismarından koruyabilirsek, eko-sistemimiz dengelenip, kendini yeniden üretebilir. Dünyadaki yaşam kurtulabilir!

Hükümetlerimiz zaten gezegenin çeyreğini koruma altına almaya söz vermişti, yani bunun yapılabilir olduğunu biliyoruz. Ama başka hiç bir küresel hareket bu mucizevi kurtarma planının savunuculuğunu yapmıyor!

Bu planın geleceği bizim elimizde.

Eğer aramızdan 50.000 kişi, şimdi katkıda bulunursa, bu planı tüm dünyada popüler hale getirebiliriz. Kirliliğe yol açanları ve kaçak avcıları alt edebiliriz. Liderleri, Küresel Biyo-çeşitlilik zirvesinde, gezegeni kurtarmaya yönelik bir anlaşmaya varmaya zorlayabiliriz. />

Şimdi bağışta bulun -- gezegenimizi kurtaracak bu mucizevi planı hayata geçirelim: