Bu özelliği kullanmak için çerez ayarlarınızı güncelleyin.
'Tüm Izin' seçeneğini tıklayın veya 'Hedefleme Çerezleri' ni aktif hale getirin.
Devam ederek, Avaaz'ın verilerinizi nasıl kullanabileceğini ve güvenliğini nasıl sağladığını açıklayan Gizlilik Politikası nı kabul ediyorsunuz.
Anladım

Suudi Arabistan'a silah satışına son

AB Parlamentosu üyeleri ve Birleşik Krallık, ABD, Kanada, Almanya, Fransa ve Suudi Arabistan'la silah ticareti yapan diğer tüm ülke liderlerinin dikkatine:

Dünyanın her yerinden kaygılı yurttaşlar olarak, Suudi Arabistan'la olan tüm silah ticareti anlaşmalarınızı, Suudi Arabistan Yemen'e yönelik saldırılarını durdurup gerçek bir barış sürecine başlayıncaya kadar askıya almaya davet ediyoruz. Kısa süre önce hazırlanan bir BM raporu 119 uluslararası insani hukuk kuralının ihlal edildiğini ortaya koyarken, ülkelerimizden aldığı silahlarla sivilleri rasgele bombalayan Suudi Arabistan'ın yaptıklarının görmezden gelinmesi kabul edilemez.

E-posta Adresini Gir:
Devam ederek Avaaz'ın size e-posta göndermesini kabul ediyorsunuz. Verileriniz Avaaz Gizlilik Politikası ile korunuyor ve bu belgede verilerinizin nasıl kullanılabileceği açıklanıyor. Dilediğiniz zaman e-posta gönderi listesinden ayrılabilirsiniz.

Son İmzalayanlar

Suudi Arabistan'a silah satışına son

Okulları, hastaneleri ve hatta düğünleri bombalıyorlar. Suudi Arabistan’ın Yemen’de yaptıkları çok korkunç - ve bunu Avrupa, ABD ve Kanada’dan aldığı silahlarla yapıyor. Ama 48 saat içinde inanılmazı gerçekleştirebilir ve Suudlara silah akışını durduracak çığır açıcı bir karar elde edebiliriz.

Avrupa Parlamentosu iki gün sonra AB çapında bir silah ambargosu uygulanması önerisini oya koymayı görüşecek - ama Suudilerin yoğun lobi faaliyetleri yüzünden bazı politikacılar kararsızlık yaşıyor.

Şimdi bu liderlerin, dünyanın her köşesinden insanların, kendilerinden ayağa kalkıp Suudi Arabistan’a ve yaptıkları zulme “HAYIR” demelerini beklediğini anlamalarına her zamankinden fazla ihtiyaç var. Silah ambargosu için çağrı yapan acil dilekçeyi imzala - AB’nin bu hak savunucularına kocaman bir halk desteği verelim.

Arkadaşlarına söyle